Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

SAMORZĄDOWE WSPOMNIENIA W DZIEŃ SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Redaktor admin on 27 Maj, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Adam Szejnfeld jest obecnie senatorem, wcześniej był jednak posłem do Parlamentu Europejskiego, posłem na Sejm RP oraz wiceministrem gospodarki, ale w swojej karierze politycznej był także…. samorządowcem. Warto to przypomnieć w Dniu Samorządu Terytorialnego.

W 1990 roku został pierwszym nowo wybranym burmistrzem w Polsce. Po wyborach do Rad Gmin, które odbyły się 27 maja 1990 roku, w dniu 1 czerwca objął urząd Burmistrza Miasta i Gminy Szamocin. Jako działacz samorządowy był również członkiem Rejonowej Rady Zatrudnienia w Chodzieży, pełnił funkcję radnego, był też wiceprzewodniczącym Konwentu Wójtów i Burmistrzów Województwa Pilskiego w Pile oraz wiceprezesem Stowarzyszenia „Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych” w Poznaniu.

Ten dzień jest dla mnie szczególny. Niesie bowiem wspaniałe wspomnienia sprzed trzydziestu lat, kiedy upadała komuna, a my – nie tylko działacze Solidarności – demokraci budowaliśmy nową Polskę. Zaczynaliśmy to tworzyć i rozwijając Małe Ojczyzny – wspomina Adam Szejnfeld.

Za swoją działalność na rzecz samorządu Adam Szejnfeld otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Szamocin, nadano mu także tytuł „Przyjaciel Powiatu Złotowskiego”, otrzymał również odznakę „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Szamocin”, a także odznakę „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Nowy Tomyśl”. Przez Tygodnik Pilski natomiast, w czasie pełnienia urzędu burmistrza, został zaliczony do dziesięciu najlepszych burmistrzów Wojewódzkiego Pilskiego.


Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)