Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Sejmik Województwa Wielkopolskiego o zmianach w sądownictwie

Redaktor admin on 25 Lipiec, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Podczas XXXIII Sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, radni Województwa Wielkopolskiego przyjęli Uchwałę Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego protestów społecznych wobec uchwalonej ustawy o Sądzie Najwyższym oraz zmian ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych. W sesji udział wziął europoseł z Wielkopolski, Adam Szejnfeld.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu swoją uchwałą wyraził uznanie Wielkopolanom za podjęte i prowadzone protesty oraz skrytykował “nocną” próbę podporządkowania polskiego sądownictwa woli partii rządzącej – PiS. Mogę tylko powiedzieć „brawo radni”. Jest to ważne, że w czasie, kiedy samorządy są atakowane przez władzę centralną, wielkopolscy radni mają odwagę powiedzieć STOP złej władzy. Byłem zwolennikiem przyjęcia tego stanowiska – mówi eurodeputowany Adam Szejnfeld.

W stanowisku czytamy, m.in.: „Sejmik Województwa Wielkopolskiego – jako demokratycznie wybrana reprezentacja samorządowej wspólnoty mieszkańców Województwa Wielkopolskiego – z ogromnym uznaniem odnosi się do osób i środowisk, które w ostatnich dniach wyrażają swój protest wobec przyjętych przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej: ustawy o Sądzie Najwyższym oraz zmian w ustawach: o Krajowej Radzie Sądownictwa i Prawo o ustroju sądów powszechnych. Popieramy te protesty, mające na celu dobro Państwa i Narodu polskiego.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego podziela pogląd, iż przyjęcie tych ustaw w trybie „nocnym”, bez konsultacji społecznych, w obecnej formie, miało na celu podporządkowanie sądów i sędziów woli PiS i Zjednoczonej Prawicy.

Ustawy te w sposób bezpardonowy łamią zapisany w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej trójpodział władzy będącej fundamentem demokratycznego państwa prawa.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego zwraca się do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, o zainicjowanie dyskusji dotyczącej reformy sądownictwa, z udziałem wszystkich zainteresowanych stron.”

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)