Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Senator Szejnfeld na dożynkach w Łobżenicy

Redaktor admin on 30 Sierpień, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Chleb jest symbolem pomyślności, gościnności, ale i solidarności. Dla mnie zatem najbardziej przejmującym elementem tradycji dożynkowej jest dzielenie i rozdawanie chleba. Wspaniale, że i tu, w Łobżenicy, ta ważna tradycja jest kultywowana – mówił w swoim wystąpieniu Adam Szejnfeld, senator Ziemi Pilskiej. Senator Szejnfeld przypomniał trud rolników oraz pracowników rolnictwa, który służy wszystkim. Przestrzegał przed nadchodzącymi problemami, nie tylko tymi dotyczącymi zmian klimatu, ale i tymi związanymi ze skutkami pandemii, wojny w Ukrainie, skokowymi wzrostami cen oraz inflacją mającymi  wpływ na życie na wsi a przede wszystkim produkcję rolną, i tę zwierzęcą, i tę dotyczącą upraw polowych, życząc jednocześnie Polsce i Polakom pokonania wszelkich przeciwności. Senator Ziemi Pilskiej pozdrowił następnie rolników i pracowników rolnictwa oraz wszystkich mieszkańców miasta i gminy Łobżenica nie tylko od siebie, ale i przekazując najlepsze życzenia od marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka oraz wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Jacka Bogusławskiego.

Ceremonia dożynkowa w Łobżenicy rozpoczęła się od barwnego korowodu, który przeszedł przez miasto na Stadion Miejski im. Alojzego Graja w Łobżenicy. W korowodzie szła Orkiestra Dęta funkcjonująca przy Gminnym Centrum Kultury w Łobżenicy, bryczkami jechali m.in.  Starościna i Starosta dożynek – Pani Dorota Smurawska oraz Pan Sławomir Radowski. W korowodzie oprócz Starostów Dożynkowych, burmistrza i władz miasta i gminy oraz gości znaleźli się także przedstawiciele m.in. Rodzinnych Ogrodów Działkowych, pszczelarze no i oczywiście reprezentacje sołectw gminy Łobżenica: Trzeboń, Luchowo, Witrogoszcz-Osada, Kruszki, Szczerbin, Rataje, Kościerzyn Mały, Wiktorówko, Kunowo, Dźwierszno Wielkie, Dźwierszno Małe, Chlebno, Liszkowo, Dębno, Walentynowo, Izdebki, Witrogoszcz, Fanianowo, Topola i Piesno.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonali burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Łobżenicy Antoni Kapeja, a ceremoniał przekazania chleba oraz obrzęd dożynkowy dopełniał Zespół Pieśni i Tańca Krajna z Nakła nad Notecią. W części artystycznej udział wzięli także m.in. Zespół Pieśni i Tańca Krajna, Orkiestra Dęta z Łobżenicy, zespół Jurad, a gwiazdami wieczoru były zespoły Żuki i Kornel z Inowrocławia.

Kamila Łańska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#Łobżenica #PowiatPilski #Dożynki #CeremoniaDożynkowa #Tradycja #Historia #Zabawa #Rolnictwo #Plony #Płody #PracaNaRoli #Chleb

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)