Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Senator Szejnfeld patronem XVII Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery

Redaktor admin on 12 Kwiecień, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

XVII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery, w tym Targi Edukacyjne w Pile są za nami. Gościem i Patronem Honorowym – od ich powstania – był senator Adam Szejnfeld. W otwarciu Targów, podczas których słowo wstępne wygłosiła Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły, udział wzięli m.in. Jacek Bogusławski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Maria Kubica, przewodnicząca Rady Miasta Piły, Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Wielkopolski Północnej i Jan Polcyn, prezes Forum Gospodarczego Związek Pracodawców Północnej Wielkopolski Lewiatan.

Jak zwykle Pilskie Targi zostały podzielone na dwa obszary – edukację i rynek pracy – które odbywały się też w dwóch różnych dniach:

Targi Edukacyjne – piątek, 8 kwietnia 2022.

Targi Pracy i Kariery – sobota, 9 kwietnia 2022.

W dniu poświęconym edukacji uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół oraz uczelni. Gościem Specjalnym wydarzenia była Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. W Strefie Doradców Zawodowych można było natomiast skonsultować się w zakresie wyboru ścieżki zawodowej oraz kompetencji zawodowych.

W Dniu Pracy i Kariery natomiast można było spotkać się z przedstawicielami firm regionu i porozmawiać o możliwościach zatrudnienia. Zainteresowanym służyli też doradcy zawodowi w dwóch punktach doradczych. Do dyspozycji byli również pracownicy Centrum Integracji Cudzoziemców, którzy służyli pomocom Ukraińcom, którzy przybyli do Piły i do Wielkopolski uciekając z ogarniętej wojną Ukrainy.

W jakich zawodach szukano pracowników. Gama była szeroka, ale najbardziej poszukiwani to: grafik komputerowy, kierowca samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, operator wózków widłowych, magazynier, nauczyciel praktycznej nauki zawodu, nauczyciel przedmiotów zawodowych, lekarz, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, samodzielny księgowy, spawacz oraz tapicer.

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697.

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#Praca #Targi #Kariera #Edukacja #Piła #Wielkopolska #TargiPracyIKariery #TargiEdukacyjne #senatorSzejnfeld #Szejnfeld #Gospodarka #Rzemiosłow #Nauka #PlaformaObywatelska #KoalicjaObywatelska

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)