Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Stary Koźlak.

Redaktor admin on 20 Wrzesień, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wielkopolska znana była w przeszłości z młynarstwa opartego na pracy wiatraków. Senator Adam Szejnfeld w ramach swoich wizyt w wielkopolskich gminach i powiatach odwiedził Sarnową koło Rawicza, gdzie stoi zabytkowy Wiatrak Koźlak z XIX wieku.
Piętrząc się nad ugorów chętną mu równiną, Wiatrak, na wszystkie wokół odsłonięty światy, Poskrzypuje drewnianą w tańcu krynoliną, A na trawę jak diabeł miota cień rogaty. Bolesław Leśmian Wielkopolska znana była w przeszłości z młynarstwa opartego na pracy wiatraków. Dlatego powstał tutaj produkt turystyczny pn. Wielkopolski Szlak Wiatraczny. Przebiega on od strony Leszna przez Bojanowo, Rawicz, Sarnowę, Miejską Górkę, Golejewko, Pakosław, Sowy, Szkaradowo, Dubin, Jutrosin i dalej w kierunku Smolic i Kobylina.
Trasa Wielkopolskiego Szlaku Wiatracznego została opracowana w ramach działalności Stowarzyszenia „Wiatraki Wielkopolski”, które ma swoją siedzibę w Rydzynie, a zajmuje się ratowaniem pozostałych jeszcze w Wielkopolsce wiatraków. W Rydzynie od 2004 roku funkcjonuje także Muzeum Rolnictwa i Młynarstwa, natomiast rydzyński wiatrak „Józef" uznawany jest za jeden z najlepiej zrekonstruowanych i wyeksponowanych „wietrznych młynów” w Wielkopolsce.
Anna Karmowska
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile
64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4
e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com
tel. +48 602 738 542
REGON 385025697
Portale i media społecznościowe:
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/PoselSzejnfeld/
www.twitter.com/szejnfeld
www.instagram.com/szejnfeld/
www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld
#senatorSzejnfeld #WiatrakiWielkopolskie #EnergetykaOdnawialna #Fotowoltaika #OchronaŚrodowiska #Natura2000 #Przyroda #GraWZielone #ZieloneCertyfikaty #EnergiaZWiatru #EnergiaZeSłońca #EnergiaZWody #ZielonaEnergia #Rawicz #Sarnowa

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)