epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Sto najtrudniejszych słów

Redaktor admin on 25 Kwiecień, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Język polski jest przepiękny, ale dla wielu obcokrajowców jest też najtrudniejszym językiem na świecie. Dlatego też gratuluję wszystkim uczestnictwa w dzisiejszym wydarzeniu, a szczególnie laureatom. Rozumiem, że 100 najtrudniejszych słów w języku polskim, zawartych w dzisiejszym dyktandzie, ma związek ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Trudno się dziwić. Naród, bowiem może istnieć bez państwa, ale nie może funkcjonować bez języka. – Powiedział eurodeputowany Adam Szejnfeld podczas podsumowania VI edycji „Dyktanda 500”, które miało miejsce 21 kwietnia br. w Pile.

70 odważnych zmierzyło się o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Pilskiej”. Autorem tekstu tradycyjnie już był prof. Andrzej Markowski – przewodniczący Rady Języka Polskiego przy PAN. Z dyktandem, które jak podkreślał twórca zawierało 100 najtrudniejszych wyrazów w języku polskim, najlepiej poradziła sobie pani Beata Bednarska z Piły. Drugie i trzecie miejsce też należały do pań – zajęły je Katarzyna Polachowska i Aleksandra Kucharczyk. Wyróżnienia otrzymali pani Bożena Kleszcz z Piły, pani Alina Wachowiak z Gołańczy oraz pan Krzysztof Jurewicz z Dolaszewa.

Przy okazji „Dyktanda 500” podsumowano 26. Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego „Złote Pióro”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi. W każdej grupie wiekowej (klasy 3-7) wyłoniono uczniów wyróżnionych oraz tych, którzy zdobyli III, II i I miejsce. Zwycięzcy konkursów wzięli udział w specjalnych dogrywkach, aby wyłonić Małego Mistrza Ortografii, którym została Katarzyna Świtała ze Szkoły Podstawowej w Białośliwiu.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#Piła #Dyktando500 #MistrzOrtografii  #AdamSzejnfeld #Platforma Obywatelska

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)