Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

STOP niszczeniu samorządu

Redaktor admin on 19 Luty, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Na zaproszenie wiceprzewodniczącego PO w Wielkopolsce, eurodeputowanego Adama Szejnfelda, samorządowcy oraz liderzy PO Okręgu Pilskiego (Wielkopolska północno-zachodnia) spotkali się 18 lutego 2017 r. w Chodzieży. Podczas spotkania rozmawiano na temat obecnej sytuacji politycznej w Okręgu Pilskim, w Wielkopolsce i w Polsce. Najważniejszym jednak tematem było planowane przez Prawo i Sprawiedliwość upolitycznienie samorządów. Podczas zebrania podjęto stanowisko sprzeciwiające się zamachowi na najbliższą Polakom władzę, na samorząd terytorialny. Równie krytycznie zebrani odnieśli się do programu „deformy” oświaty w Polsce i niszczenia wypracowanej przez lata dobrej edukacji w naszym kraju. Spotkanie prowadził poseł Adam Szejnfeld, szef Okręgu Pilskiego PO.

2018 rok, to nie będzie zwykły rok wyborów samorządowych, jakie znamy od 1990 r. To będzie rok wyboru między zadaniem przywrócenia w Polsce praworządności, demokracji i rządów konstytucji, a popadnięciem naszego państwa w jeszcze większy chaos, populizm, niszczenie publicznych instytucji, i zakłamywanie najnowszej historii. To będzie rok rozstrzygający o tym, czy Polska będzie się rozwijała i budowała swoja siłę w Europie i na świecie tak, jak przez ostatnie ćwierćwiecze, czy też zwróci się w kierunku izolacjonizmu, nacjonalizmu i ksenofobii, w których to demokracja i rządu prawa mieszane są z błotem. Dlatego szczególny wysiłek musimy włożyć w przygotowania – i Platformy Obywatelskiej, i całej opozycji oraz społeczeństwa obywatelskiego – do zbliżających się wyborów samorządowych – mówił na Zjeździe PO poseł Adam Szejnfeld.

Zjazd przyjął stanowisko odnoszące się do planów PiS dotyczących zmian w samorządzie terytorialnym. W stanowisku czytamy m.in.:

Podzielamy stanowisko przedstawicieli organizacji samorządu terytorialnego, że zapowiedzi PiS i niektórych innych partii politycznych wpisują się w mechanizm niszczenia sprawdzonych przez ostatnie ponad ćwierćwiecze polskich instytucji. Najgorszym rozwiązaniem, jakie partia rządząca mogłaby podjąć, to zamach na najlepiej działającą sferę państwa – trójszczeblowy samorząd terytorialny. Przypominamy tym, którzy tak często powołują się na wolę suwerena, że rolę organów wykonawczych gmin pełnią osoby pochodzące z woli wyboru mieszkańców, a nie z nadania politycznego czy urzędniczego mianowania.

Poniżej załączamy link do pełnego tekstu stanowiska:

Stanowisko w sprawie reformy samorządowej – Chodzież luty 2017

Podczas Zjazdu działaczy PO Okręgu Pilskiego rozmawiano również o akcji zbierania podpisów pod referendum w sprawie deformy oświaty oraz o współpracy w tej sprawie ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.

Przypominamy, że osoby zainteresowane podpisaniem się pod wnioskiem o referendum mogą to uczynić w biurach parlamentarnych PO lub pobrać kartę do zbierania podpisów ze strony: http://niepsujcieszkoly.pl/. Podpisane karty można oddać (także przesłać) w dowolnym biurze parlamentarnym PO lub w siedzibach ZNP.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)