Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Święto kowboi i meblarzy w Wolsztynie

Redaktor admin on 7 Sierpień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Spotkałem tu kolegów sprzed trzydziestu lat, ale też wspaniałą atmosferę. Wolsztyn, ze swoimi parowozami, starymi pojazdami, lasami i jeziorami oraz otwartą tradycją, zasługuje na miano wielkopolskiej stolicy country – mówił podczas festiwalu „Czyste Country” poseł Adam Szejnfeld. Tegoroczna edycja festiwalu rozpoczęła się 6 sierpnia br. i po raz kolejny ściągnęła do Wolsztyna całe tłumy. Muzyce, śpiewom i tańcom przysłuchiwał się poseł Adam Szejnfeld, który w tym dniu był także gościem honorowym VIII Ogólnopolskiego Turnieju Meblarzy w Piłce Nożnej, Wolsztyn’2011.

Gdy w ubiegłym roku Waldemar Ligma i jego zespół wpadli na pomysł zorganizowania festiwalu „Czyste Country”, z całą pewnością nie spodziewali się, że osiągnie on tak wielki rozgłos. O festiwalu głośno było nie tylko w Polsce, czy w Europie, ale również na terenie USA. Ubiegłoroczny sukces, jaki zdobyło Czyste Country dał impuls, by powtórzyć ten wielki sukces. Tak tez się stało.

Tegoroczna edycja Czystego Country, okazała się jeszcze większym sukcesem niż ubiegłoroczna. W Wolsztynie pojawiły się gwiazdy muzyki country z całego świata, których występy podziwiały tłumy fanów. Podczas festiwalu obecni byli lokalni włodarze oraz poseł Adam Szejnfeld. Poseł znany jest z zainteresowania muzyką i wspierania młodych ludzi. Jako jeden z pierwszych w kraju został mecenasem młodych, wybitnych talentów muzyki poważnej. Pomaga w finansowaniu festiwalu Master Class w Pile i Warsztatów Jazzowych w Chodzieży. Jest on też wielkim miłośnikiem bluesa, dlatego niemal każdego roku wspiera i bierze czynny udział w festiwalu Bluess Express, który przyciąga co roku do Zakrzewa w powiecie złotowskim ludzi z całego kraju.

Festiwal odwiedziły gwiazdy muzyki country z Nashville w USA, Billy Yates, oraz Georgette Jones oraz zespoły z różnych stron świata a wraz z nimi przybyli miłośnicy tej, jak wielu ją określa, kowbojskiej muzyki.  Organizatorzy mogą być w pełni zadowoleni, chyba nawet oni nie spodziewali się, że tegoroczna edycja festiwalu przyciągnie do Wolsztyna takie tłumy osób, nie tylko z regionu czy kraju, ale także spoza jego granic.

Organizacja festiwali, takich jak ten w Wolsztynie „Czyste Country”, wymaga niezmiernie dużego wysiłku, ale patrząc dziś na zadowoloną publiczność, organizatorzy z całą pewnością nie żałują ani jednej godziny poświęconej na przygotowania. Jest to wielkie wydarzenie na skalę nie tylko regionalną, czy krajową, ale na skalę międzynarodową. Gwiazdy muzyki country, które przybyły do nas z różnych stron świata stanowią o skali tego wydarzenia. Muzyka country jest po to, by oderwać się od codziennych trudów, mówił poseł Adam Szejnfeld.

Festiwal „Czyste country” jest bardzo dobrą promocją naszego regionu. Zgromadzeni tu artyści oraz publiczność pokazują, że w Północnej Wielkopolsce można zorganizować wydarzenie na skalę międzynarodową. Jest to doskonała okazja do tego, by pokazać innym gminom, że wystarczą ludzie, którym nie brak chęci by stworzyć coś, co będzie znane na całym świecie. I właśnie dlatego organizatorom festiwalu nalezą się ogromne brawa i gratulacje, mówił poseł Adam Szejnfeld.

Podczas festiwalu można było również podziwiać cudowne motocykle oraz stare samochody, których właściciele pojawili się na zlocie motocyklowym – Klub „96 mc”. Pasjonaci tych maszyn mogli podziwiać motocykle najbardziej znanych marek świata.

Tego samego dnia w Wolsztynie odbył się również VIII Turniej Meblarzy w Piłce Nożnej, którego współorganizatorem było przedsiębiorstwo  Szynaka-Meble Sp. z o.o., właściciel marki „Wolsztyńska Kuchnia”. Podczas turnieju można było podziwiać zmagania drużyn z całego kraju m.in. z Wolsztyna, Ełku, czy Lubawy. Turniej to także doskonała okazja do integracji środowiska meblarskiego i rodzin.

Gratuluję przedsiębiorcom oraz waszym pracownikom znakomitych wyników w produkcji mebli w Polsce. Dzięki wam Polska w ostatnich latach stała się światowym liderem w eksporcie mebli zajmując trzecie miejsce. Dzisiaj życzę wam świetnej zabawy i dobrych wyników sportowych – mówił poseł Adam Szejnfeld, który, wraz z innymi gośćmi Turnieju wręczał potem puchary i nagrody zwycięskim drużynom.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)