Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Święto Policji w Pile – Oklaski dla Komendanta

Redaktor admin on 28 Lipiec, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„Ojczyzna przyznała Ci wyjątkowe prawa. Tych praw nie nadużywaj, gdyż nie są one przywilejem, lecz obowiązkiem, który sumiennie wypełniasz w służbie Narodu” (jedno z przykazań Policji Państwowej II RP) – powiedział p.o. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster podczas Święta Policji w Pile. Komendant mówił też, aby Policjanci traktowali innych tak, jak sami chcieliby być traktowani przez innych. Wystąpienie Komendanta spotkało się z aplauzem i burzą oklasków. W uroczystości udział wzięli m.in. europoseł Adam Szejnfeld oraz senator Mieczysław Augustyn.

Piła w swojej historii słynęła z tego, że była miastem służb mundurowych. Wojsko, Policja, Straż Pożarna, pracownicy kolei… Teraz, po przemianach godność i honor munduru spoczywają głównie na funkcjonariuszach Policji i Straży. Dlatego tak ważne dla nas jest dzisiaj wasze święto. – Tymi słowy rozpoczął swoje przemówienie Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego. Następnie europoseł z Wielkopolski mówił m.in.: Praca, z którą każdego dnia się zmagacie nie jest łatwa, ani bezpieczna, owocuje jednak wymiernymi efektami w postaci porządku społecznego oraz poczucia bezpieczeństwa obywateli. Niech wysiłek związany z pełnieniem obowiązków przynosi satysfakcję i uznanie, a zaangażowanie i trud wkładany w codzienną służbę stanie się źródłem zadowolenia oraz spełnienia. Proszę przyjąć moje podziękowania i gratulacje za profesjonalizm i pracę na najwyższym poziomie. Dziękując za bezpieczeństwo, jakie nam dajecie, życzę wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji zadowolenia z pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Z okazji Święta Policji składam również najlepsze życzenia waszym rodzinom i bliskim dziękując im za wyrozumiałość i cierpliwość. Eurodeputowany Szejnfeld przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Pile adres okolicznościowy.

W duchu życzeń i gratulacji wypowiadali się także i inni goście. Prezydent Piotr Głowski oraz senator Mieczysław Augustyn dodatkowo życzyli też Policjantom, aby nie musieli się znaleźć w sytuacji dylematu moralnego, jeśli przyjedzie im stanąć na ulicy pomiędzy obywatelami Polski w ich sporze o ustrój naszego kraju. Jednocześnie dziękowali, że do tej pory Policja w naszym regionie i powicie z powagą i odpowiedzialnością za państwo wykonuje swoje obowiązki, nawet w tych społecznie trudnych chwilach.

Mł. insp. Sebastian Cichocki, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Pile, podziękował wszystkim zebranym za przybycie, a w szczególności wszystkim policjantom oraz pracownikom cywilnym komendy podkreślając ich zaangażowanie oraz ogromne poświęcenie w wykonywaniu swoich obowiązków. Jak zawsze przy takiej okazji, najlepszych pilskich policjantów oraz pracowników Policji uhonorowano odznaczeniami, awansami i nagrodami finansowymi.

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)