Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szamotuły – debata z młodzieżą

Redaktor admin on 24 Kwiecień, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„Prawo do szczęścia jest najważniejszym prawem człowieka” – to był tytuł wykładu posła Adama Szejnfelda dla uczniów Zespołu Szkół w Szamotułach. Spotkanie odbyło się w dniu 23 kwietnia br. a udział w nim wziął, oprócz młodzieży i grona pedagogicznego, także starosta szamotulski. Na spotkaniu nie zabrakło czasu również na poruszenie wielu innych tematów, jak gospodarka, przedsiębiorczość, rynek pracy, legislacja, czy problematyka Unii Europejskiej.

Człowiek powinien dążyć do tego by być szczęśliwym. Wolność, rodzina, praca, godny zarobek, wszystko to jest ważne, ale ma i powinno służyć czemuś więcej, mianowicie osiąganiu poczucia szczęścia. Człowiek szczęśliwy jest przyjazny dla otoczenia, życzliwy i uczynny dla innych. W Polsce mamy zbyt dużo ludzi zawistnych, nieżyczliwych, nieprzyjaznych innym, niestety często dlatego, że są to ludzie niespełnieni. Politycy, władza, wszyscy powinniśmy w Polsce tworzyć warunki dla rozwoju społeczeństwa ludzi szczęśliwych. Państwo ufające obywatelom, z przyjaznym prawem, to cel, do którego musimy dążyć, mówił poseł Adama Szejnfeld.

Była też mowa o gospodarce – Nasza gospodarka rozwija się niezwykle dynamicznie. Dowodem jest choćby to, jak dobrze Polska oparła się światowemu kryzysowi, który nadal trawi inne kraje Unii Europejskiej. Polska jest obecnie łakomym kąskiem dla zagranicznych inwestorów. Stabilność powoduje, że lokują oni swoje inwestycje na terenie naszego kraju chętniej niż w wielu innych państwach, mówił poseł Adam Szejnfeld.

Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość rozmowy z posłem, co zresztą chętnie wykorzystywali. Poseł odpowiadał na pytania dotyczące m.in. bezrobocie wśród młodych ludzi oraz działań rządu w stabilizowaniu finansów krajów Unii.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)