Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szamotuły – wielkopolskie spotkanie z parlamentarzystami

Redaktor admin on 28 Wrzesień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

We wtorkowe popołudnie w Szamotułach, poseł Adam Szejnfeld wziął udział w przedwyborczej debacie wielkopolskich parlamentarzystów z udziałem publiczności. Debata odbyła się na terenie auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Szamotułach i udział w niej wzięli parlamentarzyści  reprezentujący Sejm i Senat z PO, SLD i PJN (PiS nie stawił się na debatę). Organizatorami byli: Tygodnik Szamotulski oraz portal www.szamo.info

Debata podzielona była na 4 części W pierwszej części, moderatorzy zadawali pytania przysyłane przez internatów. W drugiej, swoje pytania zadawali dziennikarze, kolejna, trzecia część spotkania, przeznaczona była dla zebranej publiczności. Każdy z sali mógł zadać pytanie zebranym kandydatom. Czwarta i ostatnia część, poświęcona była na wspólną dyskusję uczestników debaty, którzy odpowiadali na pytania, zadawane sobie nawzajem.

Podejmowane tematy dotyczyły aktualnie palących problemów społecznych, m.in. służy zdrowia, bezrobocia, finansów, gospodarki, systemu ubezpieczeń społecznych, wojska, oświaty i nauki, a także aktywności przybylych parlamentarzystów. Całość debaty przebiegła w dość burzliwej atmosferze, nie pozbawionej populizmu, który objawiał się nie tylko w wypowiedziach niektórych polityków, ale przede wszystkim w wystąpieniach osób z sali. Często stawiano bowiem postulaty, które były zdecydowanie sprzeczne ze sobą, jak podwyższanie rent, emerytur, czy płacy z jednoczesnym żądaniem radykalnego zwiększania oszczędności, zmniejszenia deficytu i długo publicznego.

W debacie udział wzięli następujący posłowie: Adam Szejnfeld, Paweł Poncyliusz, Stanisław Stec, Jakub Rutnicki, Stanisław Kalemba, Jan Filip Libicki i Romuald Ajchler. Na debacie nie pojawił się zapowiadany Maks Kraczkowski z PiS.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)