Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szefowie wielkopolskiej PO w Nowym Tomyślu i Grodzisku

Redaktor admin on 6 Lipiec, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Bieżąca polityka Rządu i Platformy Obywatelskiej, stosunki koalicyjne PO – PSL, ocena Euro 2012, nowe zadnia Rządu i Klubo PO planowane na czas po wakacjach a także sytuacja w regionie oraz w powiatach Wielkopolski, były tematami rozmów w Nowym Tomyślu oraz w Grodzisku posła Rafała Grupińskiego, przewodniczącego PO Regionu Wielkopolski oraz posła Adama Szejnfelda, wiceprzewodniczącego PO w Wielkopolsce. Wizyty odbyły się w dniu 5 lipca br.

Na spotkaniach w Nowym Tomyślu oraz w Grodzisku poseł Grupiński przedstawił ocenę pracy Platformy i Rządu w minionym okresie oraz zaprezentował plan pracy Klubu Parlamentarnego PO na najbliższe miesiące. Wspomniał m.in., iż obecnie trwają prace nad przygotowaniem licznych nowych ustaw, w tym osłonowych dla tzw. ustawy „67”, ale także nad ustawami, które już są w parlamencie, jak nad ustawą mającą zadośćuczynić firmom, które straciły na pracach przy autostradach, czy też ustawą Prawo zamówień publicznych.

Poseł Szejnfeld powiadomił o swojej nowej inicjatywie, a mianowicie powołaniu Klubu Dyskusji Wewnętrznej PO „Nasz POgłos”. Dyskusje będą prowadzone na spotkaniach bezpośrednich, ale także na specjalnym profilu Facebook „Nasz POgłos”. Z zakresu prac legislacyjnych poseł Szejnfeld zaprezentował m.in. swoją koncepcję dwóch nowych ustaw, nad którymi obecnie pracuje, a mianowicie ustawą mającą ograniczyć zatory finansowe oraz ustawą mającą uwolnić wytwarzanie produktów spożywczych i handel przydomowy oraz okazjonalny. Chodzi o aktywizację ludzi, w tym przede wszystkim kobiet, w małych miasteczkach i na wsiach w zakresie wytwarzania produktów lokalnych i regionalnych.

Zarówno poseł Szejnfeld jak i poseł Grupiński pogratulowali samorządowcom z powiatu nowotomyskiego doskonałej organizacji i stworzenia przyjaznej atmosfery oraz znakomitych warunków pobytowych i treningowych w Opalenicy dla piłkarskiej reprezentacji Portugalii, dziennikarzy a także pozostałych gości Ziemi Wielkopolskiej.

Miłe zaskoczenie zarówno piłkarzy jak i dziennikarzy portugalskich niezwykłą otwartością i przyjaznym nastawieniem pokazało, jak wspaniali są mieszkańcy Opalenicy oraz Powiatu Nowotomyskiego. Z zachwytem patrzyłem na inicjatywy podejmowane przez przedsiębiorców, mieszkańców oraz władze samorządowe, dzięki którym piłkarze Portugalii mogli czuć się u nas niemalże jak u siebie w domu – napisał wcześniej do burmistrza Opalenicy, starosty nowotomyskiego oraz prezesa Opalenickiej Izby Gospodarczej poseł Adam Szejnfeld.

I w Nowym Tomyślu i w Grodzisku rozmawiano również na tematy lokalne – gminne i powiatowe. Dlatego udział w spotkaniu wzięli również samorządowcy.

Spotkania w Nowym Tomyślu oraz Grodzisku Wielkopolskim to tylko przykład licznych spotkań z członkami PO Okręgu Pilskiego oraz całej Wielkopolski, w jakich uczestniczą liderzy PO w Wielkopolsce. Poza spotkaniami z członkami PO odbywają się również spotkania środowiskowe oraz zebrania otwarte z mieszkańcami naszego regionu.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)