Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld chce unijnej pomocy dla rolników

Redaktor admin on 8 Sierpień, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

- Ocieplanie klimatu dzieje się na naszych oczach. Środowiska naukowe są zgodne, że jeżeli światowa temperatura wzrośnie o więcej niż 2°C w stosunku do temperatury sprzed epoki przemysłowej, drastycznie zwiększy się ryzyko niebezpiecznych i potencjalnie katastrofalnych zmian w środowisku. Niestety, ich skutki są już teraz odczuwalne przez wiele sektorów gospodarki, a przede wszystkim przez rolnictwo. W wielu krajach Europy panuje niespotykana susza, szaleją pożary, giną ludzie….podkreśla Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego, który wystąpił do Komisji Europejskiej z postulatem zwiększenia wsparcia dla europejskich, w tym polskich, rolników w obliczu panującej klęski suszy.

- Unia Europejska wydaje ponad 20 procent swojego budżetu na działania związane ze zmianami klimatycznymi, próbując im zapobiegać oraz pomagając tam, gdzie takie problemy się pojawiają. Niestety, niebezpieczne zjawiska klimatyczne coraz częściej dotyczą nie tylko odległych krańców świata, ale także Europy, w tym Polski – mówi europoseł z Wielkopolski.

W swoim wystąpieniu do Komisji, poseł Szejnfeld podkreśl, że globalne ocieplenie prowadzi do intensyfikacji opadów w jednych regionach świata oraz wielkich susz w kolejnych. – Niestety, coraz więcej katastrof klimatycznych dotyka państwa członkowskie Unii Europejskiej. W tym roku, po raz kolejny Europę nawiedziły wielkie susze, a przewiduje się, że stale rosnąca globalna temperatura sprawi, że będą one obejmowały coraz większe obszary. Już teraz organizacje rolnicze szacują, iż zbiory zbóż w Unii Europejskiej zmniejszą się w tym sezonie o około 7% do 10% w porównaniu zeszłym rokiem. – zaznaczył europoseł.

Poza realizacją programów na rzecz klimatu trzeba koniecznie pomagać ludziom, w tym rolnikom. Trzeba bowiem reagować na trudne sytuacje już tu i teraz – uważa europoseł Szejnfeld i dlatego zwrócił się do Komisji Europejskiej z postulatem, by poza obecnie funkcjonującymi programami wprowadzić dodatkowe wsparcie dla państw członkowskich lub bezpośrednio dla europejskich rolników, w tym z Polski, poszkodowanych klęską suszy.

Joanna Jeżyk

Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

#Rolnictwo #WPR #Susza #Klęska #ZmianyKlimatu #GlobalneOcieplenie #Bruksela #Strasburg #ParlamentEuropejski #UE #UniaEuropejska #EPP #EPL #PlatformaObywatelska #PO #AdamSzejnfeld #PE #EPL #EPP #Polska #Europa #Wielkopolska

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)