Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld i biznes – spotkanie w BWA w Pile

Redaktor admin on 12 Styczeń, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„Czy Polska jest państwem przyjaznym dla przedsiębiorców” – to temat spotkania przedsiębiorców Piły i Wielkopolski Północnej z posłem Adamem Szejnfeldem, przewodniczącym sejmowej komisji nadzwyczajnej „Przyjazne państwo”. Zebranie odbyło się w pilskim BWA, w dniu 11.01.2011 roku, a zostało zorganizowane przez Pilska Izbę Gospodarczą w ramach cyklu „Spotkania gospodarcze bez krawata”.

W zebraniu udział wzięli również prezydent Piły, Piotr Głowski, Starosta Pilski, Mirosław Mantaj oraz Małgorzata Janyska, radna wojewódzka, kandydatka PO do Senatu RP. Gospodarzem spotkania i prowadzącym był prezes pilskiej izby Gospodarczej, Grzegorz Marciniak.

Debata była podzielona na dwie części. Podczas pierwszej poseł Adam Szejnfeld przedstawił ustawy jego autorstwa, które zostały zatwierdzone przez Sejm. Omawiane były udogodnienia, które przepisy Pakietu Szejnfelda wprowadziły do polskiego systemu prawa, a które mają na celu ułatwianie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Podczas II części debaty, poseł Adam Szejnfeld odpowiadał na pytania zgromadzonych gości. Dotyczyły one najczęściej przepisów o domniemaniu uczciwości podatników oraz o kontrolach. Wielu uczestników spotkania pytało również o ustawę o zamówieniach publicznych, wskazując jednocześnie na niejasności, które wynikają z jej zapisów.

Z całą pewnością stwierdzić można, że Polska staje się państwem coraz bardziej przyjaznym przedsiębiorcom. Dzięki „Pakietowi Szejnfelda” rozpoczynanie i prowadzenie działalności gospodarczej jest łatwiejsze, ale nadal obywatelom i przedsiębiorcom należą się kolejne ułatwienia. Zostały one dzisiaj zapowiedziane przez posła Adama Szejnfeld. Już rozpocząłem pracę nad II częścią pakietu deregulacyjnego, pracuje również nad pakietem, który nazywałem „Polak w Polsce” – powiedział poseł Adam Szejnfeld.

Szymon Galikowski

Asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)