Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld i Szamocin

Redaktor admin on 31 Maj, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld w dniu 31 maja br. spotkał się z burmistrzem Szamocina Eugeniuszem Kucnerem i pracownikami Urzędu Miasta i Gminy. Podczas spotkania omawiano plany rozwoju miasta, poruszano kwestię bieżących problemów gminy oraz założenia do programu obchodów zbliżającego się jubileuszu 650 lecia miasta.

Szamocin zawsze był niezwykle bliski posłowi Adamowi Szejnfeldowi. Tutaj rozpoczął swoją działalność w NSZZ „Solidarności”, a następnie w polityce, kiedy został wybrany na pierwszego niekomunistycznego burmistrza w Polsce. Dzisiaj najważniejszym zadaniem na rzecz rozwoju miasta i gminy jest komunikacja drogowa. O tym właśnie rozmawiałem z burmistrzem i przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy. Będziemy chcieli razem podjąć działania mające na celu realizację kolejnego ważnego zadania w dziedzinie drogownictwa na terenie miasta. Rozmawialiśmy jednocześnie także na temat organizacji obchodów 650 lecia miasta oraz zbliżających się Dni Szamocina. Mimo, że burmistrzem tej gminy byłem wiele, wiele lat temu, a obecnie mieszkam w Pile, to jednak nie zapominam o „strach kątach”, żartuje poseł Adam Szejnfeld.

Do tej pory dzięki wsparciu posła Adama Szejnfelda gmina wzbogaciła się m.in. o dwa nowe boiska, halę sportową i schetynówkę. To dowodzi, ze można efektywnie dbać o miasto, z którym ma się sentymentalny związek nawet po wielu latach. Władze miasta doceniają starania i pomoc posła Szejnfelda, dlatego nadały mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Szamocin.

***

Gmina Szamocin działa, jako samodzielna jednostka samorządowa od 1973 roku. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1364 roku. Geograficznie i kulturowo należy do Pałuk, administracyjnie znajduje się w województwie wielkopolskim, powiecie chodzieskim. Gmina zajmuje powierzchnię 125,5 km2, liczy 7500 mieszkańców, z czego miasto 4400. Szamocin ma dobre połączenie drogowe z większymi miastami w okolicy – Chodzieżą, Margoninem i Wyrzyskiem, a stamtąd drogami krajowymi ze wszystkimi wielkimi aglomeracjami. Niedaleko przebiegają także dwie magistrale kolejowe Szczecin – Bydgoszcz oraz Poznań – Kołobrzeg. Sieć komunikacyjną uzupełniają liczne drogi gminne.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)