Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld o polskiej energetyce

Redaktor admin on 26 Kwiecień, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Polska energetyka, a szczególnie elektroenergetyka potrzebuje radykalnych zmian, wręcz przestawienia zwrotni ze źródeł kopalnianych na odnawialne. Jeśli tego nie zrobimy, w rozwoju ciągnąć się będziemy w ogonie Europy i świata, a obywatele i przedsiębiorcy będą płacić coraz wyższe ceny za energię. Czy możemy liczyć na tak ważne i potrzebne zmiany Obawiam się, że nie. Ciągle bowiem widać bardzo konserwatywne podejście polskiego rządu do tych cywilizacyjnych wyzwań – uważa europoseł Adam Szejnfeld, członek rady Programowej Ogólnopolskiej Konferencji EuroPOWER, która odbyła się w dniach 24 – 25 kwietnia br. w Warszawie.

Według raportu “Polska energetyka 2030” przygotowanego przez Fundację Przyjazny Kraj, Polska potrzebuje pilnej dyskusji na temat przebudowy systemu energetycznego i nowego miksu wykorzystywanych źródeł energii. Dlatego też ważna jest rozmowa na ten temat. Idealnym na to miejscem była Konferencja „EuroPOWER” – najbardziej prestiżowe wydarzenie energetyczne w Polsce. Konferencji towarzyszyła Gala Liderów Świata Energii, podczas której poznaliśmy firmy oraz osoby ważne, odnoszące sukcesy na „Polskim Rynku Energetycznego w 2018r.”

Od lat jestem członkiem Rady Programowej ogólnopolskiej Konferencji EuroPOWER. Bardzo się cieszę, że już 29 edycja udowadnia, iż jest to największe i najbardziej profesjonalne wydarzenie w tej dziedzinie w Polsce – uważa europoseł Adam Szejnfeld.

Wiosenna edycja Konferencji skupiła się na przedstawieniu rozwiązań dla energetyki w gronie kluczowych osób decyzyjnych dla polskiej gospodarki. Mówiono m.in. o strategii Polski w zakresie energetyki i klimatu; jak poprawić czystość powietrza; jak wypełnić lukę po węglu brunatnym; jak OZE mogą uzupełnić miks energetyczny; nowoczesnych technologiach informatycznych na rzecz rynku energii; kluczowych trendów sektorze energii; czy jak ograniczyć wzrosty cen energii.

Liderami Świata Energii za 2018r. w Polsce zostali:

• Dostawca Rozwiązań dla Sektora – MindMade Sp. z o.o. za PIK za interoperacyjny system łączności o wysokim bezpieczeństwie informatycznym

• Innowacja Roku – Apator Metrix za projekt inteligentnego gazomierza iSMART

• Handlowiec Roku – PGNiG Obrót Detaliczny za inicjatywę Prąd oraz gaz od jednej firmy

• Producent Roku – Tauron Dystrybucja za rozwój technologii fotowoltaicznych

• Manager Roku – Henryk Baranowski, Prezes Zarządu, PGE Polska Grupa Energetyczna za rozwój największej grupy energetycznej w Polsce

• Człowiek Roku – Michał Kurtyka, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Środowiska za skuteczne prowadzenie negocjacji klimatycznych podczas COP24

Konferencja Energetyczna EuroPOWER to najważniejsze spotkanie dotyczące rozwoju sektora energii w Polsce. Od początków powstania wydarzenie stawia sobie za cel mówienia o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących branży. Co pół roku w ramach konferencji wszyscy kluczowi przedstawiciele branży gromadzą się, aby wspólnie przedyskutować najistotniejsze zmiany zachodzące na rynku, przeanalizować nowe trendy oraz modele biznesowe, pozwalające realizować przyjęte strategie.

Zakres tematyczny przygotowuje Rada Programowa pod przewodnictwem dr Leszka Juchniewicza oraz Remigiusza Nowakowskiego. W jej skład wchodzą prezesi i członkowie zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, reprezentanci administracji rządowej, w tym także regulatora.

#EuroPower #Energia #OZE #Klimat #RynekEnergii #LiderŚwiataEnergii #AdamSzejnfeld #EPP #EPL #ParlamentEuropejski @PoselSzejnfeld #Warszawa #szejnfeld #AdamSzejnfeld

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.comPoselSzejnfeld

www.twitter.comszejnfeld

www.instagram.com

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)