epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld w Kaliszu, Ostrowie i w Koninie

Redaktor admin on 22 Czerwiec, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Kalisz, Ostrów Wielkopolski i Konin – to kolejne miasta w Wielkopolsce, gdzie zawiązała się Koalicja Obywatelska – wcześniej były to m.in. Poznań, Piła, Leszno czy Swarzędz. Wszystkim tym inicjatywom „asystował” europoseł Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce.

Oficjalnych kandydatów na prezydentów Ostrowa, Kalisza i Konina mogliśmy poznać podczas konferencji, które odbyły się 18 czerwca br. W konferencjach, oprócz kandydatrów, udział wzięli także szefowie krajowych struktur Platformy i Nowoczesnej –  Grzegorz Schetyna oraz Katarzyna Lubnauer, a także lokalni przedstawiciele Platformy i Nowoczesnej, samorządowcy oraz parlamentarzyści PO i Nowoczesnej.

Ostrów Wielkopolski.

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Ostrowa został Damian Grzeszczyk. Jak zaznaczył przewodniczący PO Grzegorz Schetyna Grzeszczyk to otwarcie na nowe pokolenie w polityce. Cieszę się, że jako #KoalicjaObywatelska wystawiamy tutaj tak młodego i energicznego człowieka. Nasza ekipa będzie walczyć o dynamiczny i nowoczesny Ostrów.

Damian Grzeszczyk ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza uzyskując tytuł zawodowy magistra prawa. Tematem jego pracy magisterskiej była „Odpowiedzialność karna lekarza za praktyki dopingowe w sporcie”. Część studiów odbył na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Bayreuth (Niemcy). Po ukończeniu studiów wyższych odbył etatową aplikację sądową w okręgu Sądu Okręgowego w Kaliszu, którą ukończył zdając w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi egzamin sędziowski. Po ukończeniu aplikacji sądowej pracował w kancelarii adwokackiej w Ostrowie Wielkopolskim, po czym uzyskał wpis na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Ostrowie Wielkopolskim. Grzelczyk posługuje się biegle językiem niemieckim oraz włada bardzo dobrze językiem angielskim. Jest członkiem Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników (Deutsch-Polnische Juristen Vereinigung).

Kalisz.

O fotel prezydenta Kalisza z ramienia PO i Nowoczesnej ubiegać się będzie Dariusz Grodziński. Jestem wkurzony, chociaż dziś powinienem być tu z Wami radosny, uśmiechnięty, wdzięczny za to, co mnie spotyka. Ale jak to zrobić, kiedy potencjał naszego miasta jest marnowany. Każdego dnia obserwujemy, jak Kalisz traci swoje szanse – rozpoczynał swoje przemówienie Dariusz Grodziński. Przywrócenie Kaliszowi rangi miasta 100-tysięcznego i walka o Kalisz ponad 100-tysięczny oraz otwartość w zarządzaniu – to jedne z kwestii eksponowanych w przemówieniu Grodzińskiego. Do wyborów idzie ze wsparciem Barbary Oliwieckiej z kaliskiej Nowoczesnej, która w przypadku wygranej zostanie powołana na stanowisko wiceprezydenta Kalisza.

Dariusz Grodziński – jest magistrem administracji; ukończył też studia podyplomowe z administracji europejskiej. Początkowo pracował jako agent ubezpieczeniowy, następnie jako specjalista ds. windykacji, rozwoju sieci sprzedaży, zastępca dyrektora w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu. Następnie zajął się aktywnością w samorządzie terytorialnym, jest radnym, był też wiceprezydentem Kalisza. Obecnie jest członkiem Komisji Edukacji, Kultury i Sportu; Komisji Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej; Komisji Prawa, Porządku Publicznego w radzie Miejskiej a także członkiem Samorządu Osiedlowego Rady Miejskiej Kalisza.

Konin

Kandydatem Koalicji Obywatelskiej w Koninie został Piotr Korytkowski, szef klubu radnych PO i jednocześnie dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie.

Nadszedł czas na działanie, które doprowadzi do odmiany oblicza naszego miasta. Chcę dać miastu drugą młodość – przyznał Korytkowski. Jak zapowiada, będzie inwestować w ludzi, a kultura, sport, rekreacja to ważna część naszego życia. Konin może być kolejnym Uniejowem czy Ciechocinkiem. Korytkowski zapowiada także stworzenie miejsc w żłobkach i przedszkolach, bo bardzo ważna jest aktywizacja kobiet. – Konin ma wielki potencjał gospodarczy, ale w najbliższym czasie powinien przekształcić swój profil. Mamy tu fachowców i świetnych rodzimych przedsiębiorców. Trzeba ich wspierać, bo już nie wystarczy wkopać tablicę przy polu z żytem, z napisem „tereny inwestycyjne”. Musimy współpracować także z samorządowcami w powiecie konińskim. Takie współdziałania jest nieodzowne. Czas solistów się skończył! Konin ma doskonałe położenie, ale ten potencjał jest w dalszym ciągu niewykorzystany. Od 3 lat wiemy na przykład, że mamy źródła geotermalne, wodę o doskonałych parametrach. I co z tego, skoro od 3 lat ten otwór jest zaślepiony. Ja go otworzę! – zapewniał Korytkowski.

Źródło: inf. Własna oraz http://grzeszczyk.com.pl; naszemiasto; www.przegladkoninski.pl/

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#Wielkopolska #Liderzy #PO #AdamSzejnfeld #Platforma Obywatelsa #PółnocnaWielkopolska #Nowoczesna #Wybory #ZamachnaDemokrację #WielkopolskaPO #WoneWybory #Demokracja #Samorząd #KoalicjaObywatelska #EPP #EPL #ParlamentEuropejski #PE #Konin #Kalisz #OstrówWlkp

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)