epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld w Kutnie

Redaktor admin on 21 Marzec, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„15 lat Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni spotkania europosła Adama Szejnfelda z mieszkańcami Kutna.

Ten rok jest szczególny – będziemy bowiem obchodzili niebawem 30-tą rocznicę polskich przemian, budowania demokracji, praworządności, społeczeństwa obywatelskiego oraz gospodarki wolnorynkowej. Niedawno natomiast obchodziliśmy 20-lecie wstąpienia Polski do NATO, a w dniu 1 maja br. minie rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej, rozstrzygnięcia, które być może było najważniejszym wydarzeniem w całej dotychczasowej historii naszego kraju. To kamienie milowe naszej drogi ku wolności. Warto więc przy tej okazji podsumować te okresy i zastanowić, się jak powinniśmy planować naszą dalszą przyszłość – rozpoczął swoje wystąpienie w Kutnie europoseł z Wielkopolski.

Rozwój w Polsce poszczególnych regionów, ale także miast i powiatów, nie był i nie jest równy, ale to skutek zapóźnień sprzed rozbiorów, a szczególnie z czasów utraty przez Polskę suwerenności i niepodległości. Teraz tak naprawdę tylko nieliczne regiony w całym kraju osiągnęły cel, jaki sobie stawialiśmy przed laty, czyli średni poziom rozwoju dla całej Unii Europejskiej. Poziom 75% rozwoju UE przekroczyły natomiast na razie m.in. Wielkopolska, skąd jestem, Pomorze, czy pobliskie Mazowsze. Województwo łódzkie ma jeszcze trochę do zrobienia, aby do tego dojść. Nie ma jednak w Polsce wsi, gminy, miasta czy powiatu, więc na pewno i Kutno ma się czym tu poszczycić, jeśli chodzi o skorzystanie ze środków finansowych, z tego wszystkiego co było wsparciem UE dla rozwoju w Polsce. Szacuje się, że gdyby Polska nie przystąpiła do UE, to tylko na inwestycje infrastrukturalne, nie bylibyśmy w stanie wydać 200 mld zł. Dla mnie jednak pieniądze z UE nie są najważniejsze. A były to olbrzymie kwoty! Sami tylko przykładowo rolnicy z dopłat bezpośrednich dostali ponad 44 miliardy euro.  Dla mnie istotne są przede wszystkim unijne wartości. Jesteśmy bowiem Europejczykami nie dla tego, że żyjemy w Europie, ale dlatego, że wyznajemy te same wartości. To jest mianownik, który musi nas wszystkich łączyć – kontynuował Adam Szejnfeld.

Ważnym wątkiem spotkania była oczywiście także rola Polski w Unii Europejskiej oraz korzyści dla naszego kraju płynące ze współpracy w ramach Zjednoczonej Europy. Wśród tematów poruszanych w trakcie dyskusji, także przez jego uczestników, znalazły się również i inne tematy, w tym ocena działań aktualnego rządu, sprawy dotyczące finansów, ekonomii, gospodarki i przedsiębiorczości.

Polska powinna brać udział w reformowaniu Wspólnoty, być jej silnym elementem, dążąc także do tego, aby stać się członkiem budującego się „jądra” Unii Europejskiej w postać państw Strefy Euro – podsumował spotkanie w Kutnie europoseł Adam Szejnfeld.

#Kutno #Łódzkie #Wielkopolska #UniaEuropejska #EPP #EPL #ParlamentEuropejski #PlatformaObywatelska #KoalicjaObywatelska #KoalicjaEuropejska #AdamSzejnfeld #WojewództwoŁódzkie #Samorząd #Biznes #Kultura @PoselSzejnfeld #15latwUnii

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)