Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld w Lesznie

Redaktor admin on 27 Wrzesień, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W dniu 26 września 2014 r. europoseł Adam Szejnfeld odwiedził Leszno. Podczas pobytu spotkał się ze starostą leszczyńskim Krzysztofem Piwońskim i odwiedził jedną z największych firm w mieście, Euro-Comfort Sp. z o.o. Poseł udzielił też wywiadów Radiu Elka oraz leszczyńskiej telewizji. W swojej pracy poseł Adam Szejnfeld w sposób szczególny interesuje się sprawami związanymi m.in. z samorządnością, rozwojem, ekonomią, gospodarką i przedsiębiorczością, stąd to były główne tematy spotkań i wizyt w Lesznie. Poseł zarekomendował i poparł także kandydaturę starosty Krzysztofa Piwońskiego, lidera PO w subregionie leszczyńskim, na radnego Sejmiku Wojewódzkiego w Poznaniu.
Ostatnio moja wizyta w Lesznie była poświęcona sprawom służby zdrowia. Dlatego m.in. odwiedziłem miejscowy szpital powiatowy. Spotkałem się jednak również z miejscowymi przedsiębiorcami zrzeszonymi w leszczyńskiej Izbie Gospodarczej. Gospodarka bowiem jest domeną mojej działalności. Dzisiaj kontynuuję lustrację rozwoju przedsiębiorczości w Lesznie, dlatego spotkanie m.in. w największej firmie w regionie, Euro-Comfort. Obecnie mamy jednak również czas kampanii wyborczej do samorządu terytorialnego, dlatego jako były samorządowiec a obecnie wiceprzewodniczący wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej pragnę poprzeć i zarekomendować państwu starostę Krzysztofa Piwońskiego, jako kandydata na radnego do Sejmiki Wojewódzkiego w Poznaniu. Pan starosta, który w przeszłości był przedsiębiorcą, konsultantem i doradcą w zakresie funduszy unijnych, potem dwukrotnie burmistrzem oraz dwukrotnie starostą leszczyńskim, jest znakomitym kandydatem na najwyższe funkcje w samorządzie. Wykształcenie, doświadczenie, umiejętności przemawiają więc w sposób niewątpliwy za tą kandydaturą – mówił w Lesznie poseł Adam Szejnfeld.
****
Euro-Comfort Sp. z o.o. w Lesznie jest największą spółką wchodzącą w skład Euro-Comfort Group, światowego lidera w branży tekstylnej, producenta wysokogatunkowych wyrobów. Na rynku polskim obecni są od 2000 roku i systematycznie poszerzają zakres swojej działalności. Obecnie w swojej ofercie posiadają: kołdry, poduszki, materace, narzuty, pokrycia na materace, pościele, ręczniki, prześcieradła, art. dziecięce. Firma zatrudnia w samym Lesznie ok. 2400 pracowników a w Polsce 2700. W całej grupie znajduje zatrudnienie ponad 4000 osób. Przedsiębiorstwo w Lesznie zajmuje ok. 100000m2 powierzchni, w tym ok. 80000 pod dachem. Dzienna produkcje wywodzona jest przez ponad 100 TIR-ów dziennie do większości krajów Europy i wielu krajów świata.
W Lesznie w ciągu ostatnich lat liczba podmiotów gospodarczych utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie. Na koniec 2013 roku funkcjonowało w Lesznie 9000 podmiotów gospodarczych, z czego 139 to firmy zagraniczne. Są wśród nich firmy o ustalonej pozycji, z tradycjami sięgającymi XIX wieku a także nowi inwestorzy. Większość (94%) firm leszczyńskich to mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające do 9 osób. Firmy małe, o liczbie pracowników zamykającej się w przedziale od 10-49, w strukturze firm zarejestrowanych w systemie REGON stanowią 5%. Firmy średnie, zatrudniające od 50 do 249 osób to zaledwie 1% ogółu. Dużych firm, w których liczba pracowników przekracza 250 jest w Lesznie 12. Dzięki temu leszczyńska gospodarka jest elastyczna i łatwo reaguje na oczekiwania rynku. Miasto wyróżnia się dużą przedsiębiorczością mieszkańców, co potwierdza duża liczba podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.
źródło: informacja własna;  http://www.leszno.pl/; http://www.euro-comfort.pl/
Marta Łasak
asystentka posła do Parlamentu Europejskiego Adam Szejnfelda
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)