Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld w Senacie na rzecz firm i obywateli!

Redaktor admin on 13 Luty, 2023 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Senat zagłosował za poprawkami Szejnfelda. Ich celem było zapewnienie niższych rachunków dla firm i obywateli, m.in. dzięki obniżeniu podatku VAT z 23% na 5% na prąd, olej opałowy i gaz oraz ciepło sieciowe – Nie pierwszy raz debatujemy nad ustawą, która ma naprawić szkody ludziom, obywatelom i przedsiębiorstwom wywołane złymi rządami PiS. Ustawa ta jednak tego nie czyni, dlatego składam do niej szereg poprawek – podkreślił senator Szejnfeld w swoim wystąpieniu na temat ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

Bardzo poważnie zaniepokojony sytuacją firm w Polsce senator z Wielkopolski, przewodniczący senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, apelował wielokrotnie do rządu i aktywnie działał w sprawie pomocy dla firm w aspekcie szalejących cen energii, paliw i ogrzewania, lecz niestety bezskutecznie. Przyjmowane bowiem w Senacie jego propozycje odrzucane były przez PiS w Sejmie. Tym razem podczas swojego wystąpienia w Senacie przywołał wzrastające statystyki ubóstwa także obywateli w Polsce. Zwracając się do rządu powiedział – Powinniście bardzo poważnie zająć się sytuacją w naszym kraju, bowiem radykalnie ona dobija obywateli. Wystarczy tylko przypomnieć, że obecnie zasięg ubóstwa w Polsce dotyczy 4,6 miliona ludzi. Statystyki w tym zakresie pokazują, że w bieżącym roku sytuacja się pogorszy. 40% ludzi, spośród osób w rodzinach z ubóstwem, jest wykluczonych społecznie. Poziom ten niestety w tym roku ma się zwiększyć aż o 2 punkty procentowe. Ludzie za waszych rządów cierpią biedę, ale nie tylko ludzie, także przedsiębiorcy – podkreślił w swoim wystąpieniu Adam Szejnfeld.

- Bezmyślnie, bo tylko wyborcze, rozdawnictwo pieniądza, możecie uprawiać właśnie dzięki przedsiębiorcom. 72% PKB w Polsce wytwarzają przedsiębiorcy, a w tym prawie 50%, to małe i średnie przedsiębiorstwa. Mikroprzedsiębiorstwa wytwarzają 30% PKB, małe i średnie przedsiębiorstwa ponad 19%. Łącznie jest to ponad 49% PKB. Duże przedsiębiorstwa wytwarzają z tego tylko 22%. Ale wy kochacie te duże, wy kochacie wielkie firmy, a najlepiej, jeśli są monopolistyczne. Dlatego budujecie i wzmacniacie monopole. Dla tych wielkich i dużych przyjęliście specustawę, którą zmniejszyliście koszty zużywania energii, w tym ciepła, ale nie macie serca dla polskich małych i średnich firm, dla mikroprzedsiębiorstw – podkreślił w swoim senackim wystąpieniu senator z Wielkopolski.

- Tylko w minionym roku ponad 250 tysięcy małych i średnich firm zamknęło swoją działalność lub ją zawiesiło. Już od stycznia był dramat, ponieważ wzrost, jeśli chodzi o zamykanie i zawieszanie działalności gospodarczej, w styczniu ubiegłego roku w stosunku do grudnia rok wcześniej wyniósł 46%. Aż 46% firm więcej niż rok wcześniej zamknęło się lub zawiesiło działalność. Ten dramat się pogłębia, coś, co można określić dobitnie rzeźnią mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich firm! – mówił senator Ziemi Pilskiej dodając – Jeśli nie pomożemy firmom i ich pracownikom, to czeka nas sytuacja znacznie gorsza, niż prognozowana.

Senator Szejnfeld złożył do omawianej „ustawy grzewczej” szereg poprawek, między innymi:

  • Obniżenie podatku VAT z 23% do 5% na prąd, olej opałowy, gaz oraz na ciepło sieciowe,
  • Włączenie do ustawy mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm,
  • Objęcie ustawą aquaparków, pływalni, klubów sportowych.
  • Rozszerzenia zakresu działania ustawy od 31 marca 2022r. a nie jak zaplanował rząd dopiero od 30 września 2022r.

Kamila Łańska

Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.tiktok.com/@szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)