Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld we wsi Rychnów. Ziemia Kaliska.

Redaktor admin on 21 Sierpień, 2017 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„Pochodzę z Kalisza, więc wszystko co kaliskie – z Kalisza i z powiatu kaliskiego – nie jest mi obce” – mówił podczas ceremonii otwarcia dożynek poseł Adam Szejnfeld, który był gościem powiatowo-gminnego święta plonów w Rychnowie, gmina Blizanów, powiat Kalisz. Gospodarzami dożynek był starosta kaliski Krzysztof Nosal i wójt Blizanowa Sławomir Musioł.

Dożynki w Rychnowie zostały połączone z VII Festiwalem Tradycyjnych Smaków „Krainy Nocy i Dni”.  Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej, a następnie korowód przeszedł na nieodległe boisko, gdzie podziękowano za plony. W uroczystości, która odbyła sie 20 sierpnia 2017r., uczestniczył Adam Szejnfeld poseł do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski, któremu towarzyszyła Alicja Łuczak, radna powiatowa PO. Obecny był także Jarosław Nowak, przewodniczący struktur powiatowych PO w Kaliszu.

W barwnym korowodzie dożynkowym nie zabrakło pięknych, wyplatanych ze słomy, pełnych owoców, warzyw i polnych kwiatów wieńców. Były także wielkie bochenki swojskiego chleba, upieczonego z nowych zbiorów oraz osób ubranych w tradycyjne ludowe stroje. Obrzęd dożynkowy przygotował zespołu “Kalina”.

Święto plonów było doskonałą okazją do przyznania odznaczeń „Zasłużony dla gminy” i odznak honorowych „Zasłużony dla rolnictwa”. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli przekonać się także o wyjątkowości specjałów, jakie przygotowują panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gmin powiatu kaliskiego. Nie zabrakło również części artystycznej i atrakcji dla dzieci.

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)