Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld wybierał najpiękniejszą kobietę…

Redaktor admin on 14 Sierpień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld w dniu 13 sierpnia br. był przewodniczącym jury ósmej edycji „Miss Świata Parowozów” – międzynarodowego konkursu, który co roku organizowany jest przy wolsztyńskiej parowozowni z 1907 roku. Wybory Miss przyciągają do Wolsztyna piękne dziewczyny oraz gości nie tylko z Polski.

Finałowa gala kolejnej już edycji konkursu, jak co roku przyciągnęła do Wolsztyna kilka tysięcy miłośników piękna z kraju i zagranicy. „Miss Świata Parowozów” jest jedynym na świecie konkursem piękności, który w znakomity sposób promuje nie tylko piękne dziewczyny, ale również ma funkcję edukacyjną. Jedyna na świecie parowozownia jest znakomitym miejscem, aby zapoznać się z zabytkami techniki kolejowej. Cały kraj, ale przede wszystkim Wielkopolska zyskuje dzięki temu wydarzeniu. Duża w tym zasługa wdzięków dziewcząt, które biorąc udział w konkursie stają się w pewnym sensie wizytówka Wolsztyna, a chyba każde miasto chciałoby mieć taką wizytówkę, mówił poseł Adam Szejnfeld, przewodniczący jury konkursu.

W tym roku, jak i w poprzednich edycjach, w konkursie brały udział prawdziwe piękności z wielu miast i miejscowości, tak, więc jury nie miało łatwego zadania. Wybrać tę jedną, najpiękniejszą z całego grona piękności nie jest wcale łatwo, ale wśród jury bez wątpliwości wygrała moja faworytka, pani Patrycja Dorywalska z Leszna – mówił szef jury, poseł Adam Szejnfeld .

Konkurs oraz inne przedsięwzięcia znakomicie służą promocji Wolsztyna. Od pierwszej edycji konkursu, czyli od 2004 roku, znacznie wzrosła ilość turystów odwiedzających Wolsztyn.  Również media z coraz większym zainteresowaniem relacjonują przebieg kolejnych edycji konkursu. Celem tegorocznej edycji konkursu nie jest jednak tylko promocja Wolsztyna i parowozowni, ale również ratowanie zabytkowych parowozów. W związku z tym, że wykruszają się powoli czynne parowozy, brakuje środków na ich codzienną obsługę i remonty a maszyniści odchodzą na emeryturę. Dlatego podczas imprezy realizowano także zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na remonty starych lokomotyw.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)