Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Szejnfeld z prezesem POT w Wolsztynie

Redaktor admin on 1 Październik, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Dzisiejsza sobota upłynęła pod hasłem rozwoju i promocji turystyki – tak można by nazwać dzisiejszy rajd posła Adam Szejnfelda i Rafała Szmytke, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) po Wielkopolsce. Na zaproszenie posła Szejnfelda do Wielkopolski przyjechał bowiem prezes POT Rafał Szmytke. Jednym z punktów programu było oficjalne otwarcie szlaku wodnego, który prowadzi przez: Jezioro Wolsztyńskie – rzekę Dojca – Jezioro Berzyńskie – Kanał Północny Obry – rzekę Obrę i dalej do ujścia Warty. Prezes POT wraz posłem Szejnfeldem odwiedził również Wolsztynską Parowozownię rozmawiając z władzami miasta i powiatu na temat przyszłości tego wspaniałego obiektu.

W oficjalnym oddaniu do użytku szlaku turystycznego rzeki Dojcy i Kanału Północnego Obry, oprócz posła Adama Szejnfelda oraz prezesa POT udział wzięli także przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego. Głównym celem szlaku jest wyeksponowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Gminy Wolsztyn oraz gmin sąsiednich. Przedsięwzięcie to bardzo dobrze wpisuje się w strategię rozwoju turystyki w Gminie Wolsztyn. Szlak jest łatwy, nieuciążliwy i dostarcza wielu wrażeń, a jego długość wynosi 44 km. W ostatnim czasie doszło do jego ożywienia dzięki powstaniu wypożyczalni sprzętu wodnego oraz kładkom umożliwiającym cumowanie łodzi i kajaków.

W ostatnich latach turystyka wodna w Polsce zaczęła się szybko rozwijać. Jest to możliwe dzięki uchwalonej w tej kadencji parlamentu ustawie o żegludze śródlądowej oraz dofinansowaniu z UE, powiedział poseł Adam Szejnfeld.

Poseł Szejnfeld zaprosił prezesa Szmytkę także do zwiedzenia największej atrakcji turystycznej ziemi wolsztyńskiej, a mianowicie do ciągle funkcjonującej Parowozowni Wolsztyńskiej. Prezes POT nie ukrywał zachwytu nad czynną od ponad 100 lat parowozownią. Stwierdził, że warto bardziej wypromować wspaniały obiekt, który nie jest i nie powinien być tylko skansenem, czy muzeum, ale miejscem gdzie codziennie można zobaczyć buchający parowóz. Jest to ewenement na skalę Europy i świata.

Poseł Szejnfeld ocenił, iż sprawa przyszłości parowozowni należy zainteresować nie tylko działaczy szczebla lokalnego i regionalnego ale tez ministrów na szczeblu krajowym. Myślę tu o Ministrze Infrastruktury, Ministrze Sportu i Turystyki, a przede wszystkim o Ministrze Kultury i dziedzictwa Narodowego. Ta parowozownia bowiem to nasze dziedzictwo narodowe – powiedział poseł Adam Szejnfeld.

Marta Łasak,

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)