Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Tańce i swawole, a w tle chmury burzowe…

Redaktor admin on 14 Wrzesień, 2022 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Senator Adam Szejnfeld wziął udział w powiatowych dożynkach Powiatu Pilskiego. W swoim wystąpieniu senator Ziemi Pilskiej zwrócił uwagę na wspaniały symbol dzielenia się chlebem podczas dożynkowych uroczystości jako wyraz nie tylko gościnności i pomyślności, ale także i solidarności. Odniósł się jednak też do obecnej sytuacji w Polsce.

Dzielnie się chlebem, tańce, śpiewy i zabawy są stałym elementem dożynkowej tradycji.  W tym roku jednak trudno zapomnieć o obawach związanych ze zbliżającą się zimą i przednówkiem…  Senator zatem, dziękując rolnikom, pracownikom rolnictwa, sadownikom, pszczelarzom i ogrodnikom, ale i działkowiczom za ich pracę oraz trud, życzył zebranym, by wszystkim w zdrowiu udało się przetrwać inflację, drożyznę i nadchodzącą, bardzo trudną zimę oraz pomyślnie dotrwać do przyszłorocznych zbiorów.

Dożynki, czyli powiatowe święto plonów w Pile odbyło się w niedzielę 11 września na Stadionie Powiatowym. Uroczysty obrzęd dożynkowy wykonał Zespół Pieśni i Tańca Krajna. To nie były jednak jedyne występy artystyczne. Uczestnicy dożynkowej zabawy mogli podziwiać także zespół Osieczanki, Ewę Kryza, a także grupę Mikesh. Gwiazdą wieczoru był natomiast zespół Skaner. Dożynkom powiatowym w Pile towarzyszył festiwal „Smaki Gmin Powiatu Pilskiego”. Starostami dożynkowymi w bieżącym roku byli Dorota Hutek z gminy Kaczory i Franciszka Kapei z gminy Łobżenica.

Kamila Łańska

Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#Piła #PowiatPilski #Wielkopolska #Dożynki #CeremoniaDożynkowa #Tradycja #Historia #Zabawa #Rolnictwo #Plony #Płody #PracaNaRoli #Chleb #Przednówek #Zbiory #Sadownictwo #Pszczelarstwo #Działkowicze #ROD

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)