Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Tulipany dla Hospicjum

Redaktor admin on 28 Kwiecień, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„Tulipany, tulipany na ludzkie rany”, „komu, komu, bo idę do domu…” wołał poseł Adam Szejnfeld. Poseł Szejnfeld, prezydent Piotr Głowski oraz członkowie i wolontariusze Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożego Stanisława Leszczyńskiego sprzedawali 26 kwietnia br. w Pile „za symboliczną cegiełkę” tulipany. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wsparcie budowy hospicjum w Pile. Organizatorem akcji było TPC im. Sługi Bożego Stanisława Leszczyńskiego z prezesem dr n. med. Pawłem Wiszniewskim na czele, a współorganizatorem zbiórki było Miasto Piła.

Budowa hospicjum w Pile, to szczytny cel. Bardzo się cieszę, ze mogłem na dzisiejszej akcji promować ten wspaniały projekt. Gratuluję pomysłodawcom i życzę im pełnego powodzenia. – mówił poseł Adam Szejnfeld.

Piła liczy obecnie około 80 tysięcy mieszkańców. W związku ze zmianami demograficznymi przybywa stale ludzi w podeszłym wieku, a co za tym idzie coraz więcej osób choruje na choroby nowotworowe, choroby układu naczyniowo-sercowego, udary mózgu i otępienia. Jest coraz więcej pacjentów obłożnie chorych, wymagających stałej opieki, przybywa również osób, które są na swej ostatniej drodze i nieuchronnie zmierzają do końca życia. Dom, jako miejsce opieki, jako miejsce umierania wydaje się być najlepszy. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Chory nie ma rodziny, rodzina nie daje rady, nie ma warunków lokalowych, cierpienie jest tak wielkie, że nie można je uśmierzyć w warunkach ambulatoryjnych, pacjent czuje się bezpieczniej w szpitalu, czy też (co zdarza się dość rzadko) rodzina nie chce opiekować się swoim chorym. Pacjenci z chorobą nowotworową mogą korzystać z Hospicjum Domowego prowadzonego lub przebywać na Oddziałach Opieki Paliatywnej Szpitala Specjalistycznego w Pile i w Ars Medicalu. Potrzeby są jednak większe niż możliwości ich zaspokojenia, a Pilski Dom Opieki Społecznej nie ma wystarczającej liczby miejsc i nie jest przystosowany do prowadzenia leczenia stacjonarnego. Z tych powodów postanowiono podjąć się utworzenia Hospicjum.

Hospicjum Pilskie spełniać będzie następujące zadania:

  • Opieka nad przewlekle chorymi będących u kresu życia niezależnie od rodzaju schorzenia;
  • Niwelowanie cierpień poprzez czasowy pobyt chorych i kontynuację leczenia w domu;
  • Opieka nad ludźmi leżącymi, wymagającymi całodobowej opieki, a niemających warunków na przebywanie w domu;
  • Czasowy pobyt chorych, gdy osoby opiekujące się wyjadą lub sami zachorują.

Finansowanie budowy planuje się ze zbiórek publicznych, odpisów 1% podatku, darowizn, programów rozwoju regionalnego Urzędu Marszałkowskiego jak i Unii Europejskiej. Utrzymanie i działalność opiekuńczo-lecznicza oparta będzie na kontraktach z Narodowym Funduszem Zdrowia, opłat pacjentów zgodnie z obowiązującymi przepisami i darowizn. Planuje się także otworzyć rehabilitację, która pomogłaby sfinansować bieżącą działalność.

źródło: http://tpch.pila.pl/

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)