Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Upór maniaka

Redaktor admin on 31 Maj, 2010 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Witamy wśród nas człowieka, który z uporem maniaka od lat walczy z biurokracją i pomaga przedsiębiorcom, witamy pana posła Adama Szejnfelda – tak Ryszard Konwerski, prezes Polskiego Klubu Biznesu przywitał w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie posła Adama Szejnfelda, byłego wiceministra gospodarki. Uroczystość odbyła się w dniu 28 maja br. z okazji XX-lecia przemian polskiej gospodarki połączonego z jubileuszem XX-lecia istnienia Polskiego Klubu Biznesu. Gościem honorowym i głównym laureatem tegorocznej nagrody PKB był Ginter Ferhojgen zasłużony dla integracji Polski z UE komisarz ds. rozszerzenia Unii Europejskiej. Drugim wybitnym laureatem został prof. dr hab. Henryk Skarżyński, znany i ceniony na całym świecie twórca polskiej szkoły leczenia słuchu. Laudację laureatowi wygłosił prof. dr hab. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk.

Polski Klub Biznesu powstał, jako pierwszy w kraju na początku lat 90–tych. Jego założycielami byli pionierzy gospodarki wolnorynkowej, rzemieślnicy, kupcy, właściciele firm polonijnych oraz ludzie wspierających przedsiębiorczość. Klub od początku swego istnienia, promuje polską gospodarkę, polskie firmy oraz ludzi sięgających po europejskie wzorce, wyzwalając wyobraźnię i aktywność wielu innych.

W Złotej Księdze Polskiego Klubu Biznesu Zapisanych zostało kilkuset laureatów nagród, wyróżniających się jakością produktu, sprawnością działania, atrakcyjnością oferty oraz ciągłym dążeniem do dorównania najlepszym w Europie i na całym świecie.

Wybitnych ludzi, zasłużonych dla ekonomii, gospodarki, przedsiębiorczości i rozwoju PKB honoruje każdego roku nagrodami. Honorowa Nagroda Oskara Polskiego Biznesu PKB zdobyła już światowe uznanie. Jest ona przyznawana wybitnym osobistością ze świata gospodarki oraz polityki z zagranicy, za promowanie i sprzyjanie interesom polski na arenie międzynarodowej.  Nagrodę tą przyjęli m.in.: Sekretarz Generalny NATO Javier Solana, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pat Cox, Wicekanclerz Niemiec Hans Dietrich Genscher, Prezydent Litwy Valdas Adamkus, Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves, Prezydent Węgier Arpad Goncz, prof. Zbigniew Brzeziński, redaktor Jerzy Giedroyć, Prymas Polski Józef Kardynał Glemp, Prezydent Lech Wałęsa, Wicepremier prof. Leszek Balcerowicz, Minister prof. Władysław Bartoszewski. Honorową Nagrodę Oskar Polskiego Biznesu w roku 2000 przyjął w darze w Watykanie również papież Jan Paweł II podczas specjalnej audiencji udzielonej delegacji Polskiego Klubu Biznesu.

W roku 2004 tytuł Honorowego Ambasadora Polskiego Biznesu otrzymał poseł Adam Szejnfeld, wówczas przewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki. Był wtedy pierwszym i do tej pory jedynym politykiem z Polski, jakiego kapituła Polskiego Klubu Biznesu postanowiła odznaczyć za jego wkład w obronę polskich przedsiębiorców.

Na uroczystości w dniu 28 maja, w imieniu przedsiębiorców, zostały złożone podziękowania, tym, którzy przyczynili się do rozwoju polskiej gospodarki oraz obecnej pozycji gospodarczej Polski na świecie, m.in. prezydentowi Lechowi Wałęsie, premierowi Tadeuszowi Mazowieckiemu i prof. Leszkowi Balcerowiczowi. Wręczone zostały również nagrody 20–lecia Polskiego Klubu Biznesu laureatom zagranicznym i krajowym.

W uroczystej Gali wzięło udział prawie 3 tysiące gości z kraju i z za granicy, w tym politycy, dyplomaci, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele ze świata nauki, kultury i sportu. Po raz pierwszy zaproszenie zostali również pracownicy firm, które zostały uhonorowane, a także dzieci z jednego z Domów Dziecka wspomaganych przez przedsiębiorców z PKB

Antoni Kolasa

dyrektor Biura posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)