Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

V Wielkopolski Kongres Kobiet w Poznaniu

Redaktor admin on 3 Kwiecień, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Kongres Kobiet jest już pewnego rodzaju znakiem jakości w Polsce. Cieszę się, że w mojej działalności poselskiej, wcześniej w Sejmie, a obecnie w Parlamencie Europejskim, mogę działać na rzecz równego statusu kobiet w nowoczesnym społeczeństwie oraz współpracować w tym zakresie z wieloma kobiecymi organizacjami. Od lat wspieram kobiety w ich dążeniu do równości z mężczyznami, inicjowałem powstawanie Klubów Kobiet, organizowałem też liczne konferencje regionalne i krajowe, w tym w Warszawie, na ten temat. Od 17 lat prowadzę stronę internetową, a od ponad dziesięciu lat portal kobiecy pn. kobiecastronazycia.pl Tym bardziej z radością gratuluję więc jubileuszu pięciu lat istnienia Kongresu Kobiet w Wielkopolsce – komentował zjazd kobiet w Poznaniu Adam Szejnfeld, europoseł z Wielkopolski.

V Wielkopolski Kongres Kobiet odbył się pod hasłem „Decyzje kobiet”. Jak podkreślała Violetta Ratajczak, pełnomocniczka regionalna Stowarzyszenie Kongres Kobiet – Takie hasło nie jest przypadkowe. W życiu podejmujemy bowiem wiele decyzji – od tych prostych, po bardzo odpowiedzialne. Niektóre z naszych wyborów są dobre, inne już niekoniecznie. Zawsze jest jednak lepiej podjąć jakąkolwiek decyzję, niż pozostać w zawieszeniu. I to chciałyśmy przekazać uczestniczkom Kongresu.

Podczas licznych (bo aż 25) paneli dyskusyjnych, spotkań i warsztatów uczestniczki poruszyły m.in. kwestie dotyczące równości kobiet w życiu publicznym, roli kobiet w polityce i biznesie. Samemu Kongresowi równocześnie towarzyszyła konferencja poświęcona ewolucji postaw kobiecych w przestrzeni publicznej w XX i XXI wieku.

Uczestniczki (i uczestnicy) Kongresu mogli także uczestniczyć w koncercie Agi Czyż, czy pokazie mody Kingi Król. W Parku Kobiet odbyły się dyżury Okręgowej Rady Adwokackiej, Centrum Mediacyjnego oraz Fundacja Firmy Rodzinne. Był też kącik na pamiątkowe zdjęcie oraz stoisko firmy Hurma z wyjątkowymi koszulkami, które zrobiły furorę nawet w Brukseli.

#KoalicjaEuropejska #Równość #PrawaKobiet #Kobiety #Równouprawnienie #Wolność #Demokracja #PrawaCzłowiek #KogresKobiet #Poznań #Wielkopolska #StoLatPrawKobiet #PO #AdamSzejnfeld #PlatformaObywatelska #EPP #EPL #ParlamentEuropejski @PoselSzejnfeld

Marta Łasak

asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Adam Szejnfeld

Poseł do Parlamentu Europejskiego

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)