Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

W Opalenicy o przyszłości

Redaktor admin on 4 Kwiecień, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Przyszłość młodych ludzi w Polsce, rozwój gospodarczy naszego kraju oraz jego pozycja na tle innych państw Unii Europejskiej, infrastruktura drogowa, konieczność ingerencji państwa w różne sfery życia oraz wiele innych zagadnień omawianych było dzisiaj podczas spotkania posła Adam Szejnfelda z uczniami Zespołu Szkół w Opalenicy. W dniu dzisiejszym poseł Adam Szejnfeld spotkał się także z burmistrzem i wiceburmistrzem Opalenicy oraz z prezesem Izby Gospodarczej w Opalenicy.

Podczas spotkania w Zespole Szkół w Opalenicy uczniowie mieli możliwość rozmowy z posłem na wiele ważnych i interesujących ich zagadnień, mogli też zadawać pytania. Najbardziej interesowało ich bezpieczeństwo na polskich drogach oraz jak rząd zamierza przeciwdziałać bezrobociu wśród młodych oraz jak zamierza zachęcić emigrującą młodzież do pozostania w Polsce.

Bezrobocie wśród młodych ludzi często wiąże się z brakiem planowania swojego życia. Młodzież nie planuje swojej przyszłości i zbyt często, idąc na studia, wybiera kierunki humanistyczne zamiast politechnicznych. Aby dobrze zaplanować swoją ścieżkę rozwoju należy zadać sobie pytania, co zamierzam robić w przyszłości? Czym chcę się zajmować? Dopiero po odpowiedzi na nie należy wybierać szkoły i uczelnie. Często zdarza się, że młodzi nie planując swojej przyszłości mają potem pretensje do rządu, ale to nie rząd podejmuje decyzje o ich wykształceniu, co nie zmienia oczywiście faktu, że dokłada wszelkich starań, aby polepszyć sytuację młodych na rynku pracy, mówił poseł Adam Szejnfeld.

Spotkanie zakończyło się wykładem posła na temat sytuacji gospodarczej w kraju i w Europie.

Podczas wizyty u Prezesa Izby Gospodarczej w Opalenicy, poseł zapoznał się z dokonaniami i sytuacją miejscowych przedsiębiorców. Prezes Jan Adamczewski przedstawił posłowi sukcesy firm zrzeszonych w Izbie oraz zapoznał z planami rozwojowymi na przyszłość. Kolejnym punktem wizyty posła w Opalenicy było spotkanie z władzami miasta, podczas którego zapoznał się z sytuacją gospodarczą i społeczną miasta. Rozmawiano przede wszystkim o planach dotyczących ochrony środowiska, szczególnie budowy oczyszczalni ścieków w Opalenicy oraz budowy obwodnicy zachodniej miasta.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)