epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Walka o jedną ładowarkę. Szejnfeld na froncie!

Redaktor admin on 26 Październik, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

- Unia Europejska stawia sobie bardzo ambitne cele w dziedzinie walki z niekorzystnymi zmianami środowiska, w szczególności zanieczyszczeniem powietrza i globalnym ociepleniem. Jednym z elementów unijnej strategii w tym zakresie są inwestycje w pojazdy elektryczne i związaną z nimi infrastrukturę. Jednakże działania podejmowane w tym zakresie powinny być przede wszystkim wyprzedzające i horyzontalne tak, abyśmy nie musieli później przez lata ujednolicać już funkcjonujących na rynku całkowicie różnych rozwiązań technologicznych. uważa poseł Adam Szejnfeld, członek Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego, który wielokrotnie interweniował w kwestii elektrycznych samochodów. Tym razem wystąpił do Komisji Europejskiej w sprawie potrzeby harmonizacji rozwiązań technicznych w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych.

Jedną z przeszkód mogących stać na drodze do upowszechnienia pojazdów elektrycznych jest brak ujednoliconej technologii ich ładowania. – Należałoby zunifikować po pierwsze – wtyczki do ładowania, a po drugie – protokoły stosowane do komunikacji między akumulatorami a stacjami ładowania. Już teraz na świecie funkcjonują bowiem cztery standardy ładowania, a branża motoryzacyjna nie powiedziała jeszcze w tym względzie ostatniego słowa. – zauważa eurodeputowany z Wielkopolski.

Poseł Szejnfeld podkreślił, że ujednolicenie technologii ładowania samochodów elektrycznych będzie korzystne zarówno dla właścicieli pojazdów, jak i dla producentów. – Z punktu widzenia kierowców unifikacja sprawi, że nie będą oni musieli szukać dedykowanej stacji ładowania, ale będą mieli możliwość skorzystania z każdej napotkanej po drodze. Dla producentów zaś harmonizacja przyniesie wymierne korzyści finansowe, gdyż nie będzie konieczne różnicowanie produkcji w zależności od rynku przeznaczenia.

W swoim wystąpieniu do Komisji Europejskiej poseł Adam Szejnfeld postuluje by Komisja wspólnie z branżą motoryzacyjną oraz partnerami międzynarodowymi, podjęła pilne działania w celu ujednolicenia technologii ładowania pojazdów elektrycznych w Europie i na świecie.

Joanna Jeżyk

Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

#SamochodyElektryczne #Baterie #Ładowanie #Ładowarki #Wtyczki #środowisko #ekologia, #OchronaŚrodowiska #PE #ParlamentEuropejski #UE #UniaEuropejska #KomisjaEuropejska #EPP #EPL #AdamSzejnfeld

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)