Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Wielkopolscy studenci z wizytą u posła Szejnfelda

Redaktor admin on 6 Grudzień, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Przedstawiciele niemalże całej Wielkopolski, w większości studenci wielkopolskich uczelni, przyjechali na zaproszenie Adama Szejnfelda, posła do Parlamentu Europejskiego, do Brukseli. W programie pobytu przewidziano zapoznanie się uczestników wyjazdu z historią Unii Europejskiej, zasadami działania Parlamentu i Komisji Europejskiej, a także zwiedzanie ważnych dla Belgii miejsc.

- Niezwykle cieszy mnie Państwa wizyta w nowy moim miejscu pracy, czyli w Parlamencie Europejskim, w Brukseli. Przygotowaliśmy dla Państwa bardzo bogaty programy, który, mamy nadzieję, pozwoli Państwu przede wszystkim poznać zasady działania Parlamentu Europejskiego, ale też odkryć uroki “stolicy Unii Europejskiej” oraz Belgii. Mam nadzieję, że miło spędzą Państwo tu czas, zwłaszcza, że to szczególny okres – przed kilku dniami bowiem pan premier Donald Tusk został przewodniczącym Rady Europejskiej. – mówił poseł Adam Szejnfeld, witając grupę uczestników wyjazdu studyjnego z Wielkopolski do PE w Brukseli, głównie studentów uczelni z całego regionu.

Podczas wizyty w Belgii, goście posła Szejnfelda mieli okazję poznać historię integracji europejskiej oraz zasady działania instytucji Unii Europejskiej w Parlamentarium (centrum audiowizualnym Parlamentu Europejskiego) oraz podczas prelekcji w samym Parlamencie Europejskim.

Spotkanie z posłem Szejnfeldem w Parlamencie Europejskim stało się też doskonałą okazją, aby porozmawiać na temat tego, czym zajmują się organy Unii Europejskiej - W polskich mediach niewiele mówi się o Unii, tymczasem często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają jej statutowe organy oraz podejmowane przez nie rozstrzygnięcia. Weźmy na przykład ważny cel, jaki stawiamy obecnie Unii, tj. budowanie bezpieczeństwa energetycznego Wspólnoty, czy sprawy ważne dla zwykłych konsumentów, np. obniżenie cen roaming połączeń telefonicznych i przesyłu danych, czy też wzmocnienie praw pasażerów linii lotniczych - podkreślił poseł Adam Szejnfeld, członek Komisji Rynku Wewnętrznego, Ochrony Konsumentów, Komisji Handlu Międzynarodowego oraz Komisji Rozwoju.

Kolejny punkt programu przewidywał zwiedzanie Starego Miasta w Brukseli, w sercu, którego znajduje się ponad 20-metrowa choinka podarowana w tym roku przez Łotwę, która w pierwszej połowie 2015 r. obejmie półroczną prezydencję w Unii Europejskiej. Świąteczna atmosfera panująca w centrum belgijskiej stolicy dzięki bożonarodzeniowym jarmarkom zachęciła gości z Wielkopolski do odkrywania tradycyjnych belgijskich wyrobów, m.in. czekoladek, frytek, czy też prażonych kasztanów.

Joanna Jeżyk

Stażystka w Biurze Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)