epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Wielkopolska – Co było, co jest, co będzie

Redaktor admin on 8 Styczeń, 2019 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Szejnfeld wziął udział w Noworocznym Spotkaniu z samorządowcami oraz mieszkańcami Wielkopolski zorganizowanym przez Marszałka Marka Woźniaka. W gronie zaproszonych gości, byli przedstawiciele wielkopolskiej kultury, nauki, biznesu, a także mediów i poznańskiego Kościoła, politycy oraz samorządowcy.

W swoim wystąpieniu Marszałek Marek Woźniak podsumował miniony rok oraz przedstawił plany, które samorząd Województwa Wielkopolskiego zamierza zrealizować w 2019 roku. W 10 punktach przedstawił najważniejsze, jego zdaniem, przedsięwzięcia, które Samorząd Województwa w tym roku zrealizował, i przedstawił kilkanaście celów w zakresie planów i wyzwań, które samorząd wojewódzki zamierza zrealizować w nowym roku oraz latach następnych. Wśród nich jest m.in. budowa siedziby i sali Filharmonii Poznańskiej, Ośrodka Radioterapii Protonowej. Planowane jest także powołanie pełnomocnika ds. rozwoju Wielkopolski Wschodniej.

Spotkanie Noworoczne to także wydarzenie, podczas którego Marszałek Marek Woźniak ogłasza nazwisko laureata Wielkopolskiej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. „Za czynienie dobra”. Wyróżnienie za 2018 rok otrzymał poznaniak Maciej Pastwa – podróżnik, społecznik i filantrop, który wędruje przez świat, niosąc dobro.

Maciej Pastwa jest inicjatorem i głównym budowniczym szkoły w Bakrang-6 w Nepalu, całkowicie zniszczonej podczas trzęsienia ziemi w 2015 roku. By szkoła mogła powstać, sprzedał własne mieszkanie. Organizował także zbiórki na rzecz pomocy ofiarom wojny w Syrii oraz wspomagające syryjskich uchodźców. Jako wolontariusz zaangażował się w budowę studni w Republice Środkowej Afryki, a także w kolonii dla trędowatych w Puri (Indie) założonej przez poznańskiego misjonarza werbistę o. Mariana Żelazka. Podróżnik współpracuje z poznańskim Stowarzyszeniem „Lepszy świat” oraz fundacjami niosącymi pomoc. Uczestniczył w projektach edukacyjnych w Ghanie, inicjował i realizował przedsięwzięcia na rzecz ekologii i ochrony przyrody w Ameryce Południowej, m.in. sprzątania Amazonki czy wyznaczenia szlaków w Parku Narodowym Cajas w Ekwadorze. O swych podróżach Pastwa opowiada jeżdżąc po Polsce, pokazując na własnym przykładzie, że marzenia można urzeczywistniać. Spotkania, adresowane głównie do dzieci i młodzieży, mają na celu przybliżanie obcych kultur, uczenie tolerancji i wrażliwości na potrzeby innych oraz dbałość o planetę jako dobro wspólne wszystkich ludzi. Podróżnik prowadzi je bezpłatnie.

źródło: inf. własna oraz www.umww.pl

Zdjęcia: własne oraz Hieronim Dymalski

#Poznań #WojewództwoWielkopolskie #SpotkanieNoworozne #AdamSzejnfeld #PO #PlatformaObywatelska  #Wielkopolska  #wielkopolskaPO #Samorządowcy #MarekWoźniak #Marszałek  #Demokracja #Samorządterytorialny # Wolność

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)