Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Wolsztyn – Wielkie pieniądze na szkolnictwo zawodowe.

Redaktor admin on 26 Kwiecień, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wolsztyn. Senator Adam Szejnfeld wziął udział w spotkaniu ze starostą Jackiem Skrobiszem, którego tematem było omówienie projektu, jaki zrealizują dwie placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Wolsztyński – Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie i Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie. Projekt ten został ostatnio dofinansowany kwotą ponad 8 mln zł przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Całkowita wartość zadania, które ma wspomóc szkolnictwo zawodowe w powiecie wolsztyńskim, wyniesie ponad 9 mln 600 tys. zł, z czego Zarząd Województwa Wielkopolskiego dofinansuje aż 85% tej kwoty, czyli prawie 8 mln 200 tys. zł. Nie dziwi więc, że wicemarszałek Jacek Bogusławski osobiście przyjechał do wolsztyńskiego powiatu, aby zapoznać się ze szczegółami inwestycji, która obejmuje modernizację i przebudowę obecnych pomieszczeń w Zespole Szkół Zawodowych i w Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych oraz budowę budynku warsztatów do praktycznej nauki zawodów. Projekt zawiera również zakup wyposażenia pracowni kształcenia zawodowego.

W spotkaniu oprócz senatora Adama Szejnfelda oraz wicemarszałka Jacka Bogusławskiego udział wzięli także posłowie Jakub Rutnicki oraz Killion Munyama.

Wielkie brawa! Trzymamy kciuki za prowadzenie projektu. To ważne i dla samych szkół, i dla ich uczniów, nauczycieli i rodziców, ale i dla gospodarki oraz rolnictwa i przedsiębiorczości! – komentował wydarzenie senator Adam Szejnfeld.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)