Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Wyspa Działkowców w Pile.

Redaktor admin on 20 Sierpień, 2023 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W sobotę pilska Wyspa została przejęta przez działkowiczów. Stało się tak z okazji obchodów Okręgowego Dnia Działkowca oraz prezentacji wystawy KORSO’23. Podczas uroczystości otwarcia podziękowano senatorowi Adamowi Szejnfeldowi, dzięki któremu Rodzinne Ogrody Działkowe i ich użytkownicy płacą niższe rachunki za prąd.

Prezes Marian Praczyk w swoim wystąpieniu przypomniał m.in., że dzięki staraniom i złożonym w Senacie poprawkom do tzw. Tarcz rządowych, objęto działkowiczów przepisami, dzięki którym płacą oni mniejsze rachunki za prąd. W Senacie bowiem, a potem również i w Sejmie, uchwalono poprawki senatora z Adama Szejnfelda do ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. Poprawki senatora Adama Szejnfelda uratowały finanse działkowiczów, a wiele z nich i same Ogrody, przed bankructwem. Prezes Praczyk podziękował też posłom za ich pracę w Sejmie, a samorządom Piły i Sejmikowi Wojewódzkiemu oraz Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego za rekordowe wsparcie finansowe, jakie obecnie dostają Rodzinne Ogrody Działkowe.

Z okazji obchodów Okręgowego Dnia Działkowca senator Adam Szejnfeld uhonorował medalem Senatu RP zasłużonego, długoletniego prezesa Zarządu PZD, pana Mariana Praczyka i wyróżnił za wspaniałą działalność panią Marię Fojt, wiceprezes Okręgu PZD w Pile.

Pana imponująca aktywność, nie tylko w zakresie prowadzenia spraw Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz dbania o interesy Działkowców, jest trudna do przecenienia. Jak do tego dołożyć krzewienie kultury ekologicznej, budowanie więzi międzyludzkich, realizowanie idei integracji rodzinnej i społecznej, to za to wszystko należą się Panu szczere wyrazy uznania i podziękowania – mówił senator Adam Szejnfeld, chwaląc pracę i działalność prezesa Mariana Praczyka oraz dekorując go Medalem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Senator Ziemi Pilskiej nie zapomniał również o wspaniałej współpracy z pozostałymi członkami PZD w Pile, między innymi z panią wiceprezes Marią Fojt. Jestem pod ogromnym wrażeniem pani zaangażowania i pełnego serca wkładanego w działalność na rzecz Rodzinnych Ogrodów Działkowych – mówił senator Ziemi Pilskiej zawracając się do pani wiceprezes.  W uroczystości otwarcia wystawy KORSO’23 udział wzięli m.in. także posłanka Maria Małgorzata Janyska, prezydent Piotr Głowski, wiceprezydent Beata Dudzińska, radny Sejmiku Wojewódzkiego Henryk Szopiński, radna Sejmiku Wojewódzkiego Mirosława Rutkowska-Krupka, przewodnicząca Rady Miasta Piły Maria Kubica.

****

W sobotę 19 sierpnia, pilska wyspa zamieniła się w piękny, pachnący ogród pełen owoców, warzyw i kwiatów, nic więc dziwnego, że tegorocznym hasłem imprezy towarzyszyło hasło „Zielono nam”. Stoiska działkowców były pięknie udekorowane kolorowymi kwiatami oraz całą masą warzyw i owoców pochodzących z własnych ogrodów. KORSO, to także impreza, na której gości częstowano smakowitymi posiłkami. Na przykład od Banku Żywności, gdzie można było skosztować potraw letnich takich, jak zupa królewska czy zapiekanki chłopskie. Firma „Jemy w mieście” natomiast serowała grochówkę. Wystawa KORSO’23 daje nie tylko mieszkańcom szansę na świetne spędzenie wolnego czasu, ale jest też okazją dla działkowców, by mogli zaprezentować swoje wspaniałe zbiory.


Kamila Łańska

Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności

Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

www.tiktok.com/@szejnfeld

www.youtube.com/@SenatorSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)