Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

XX lecie Rek-Swed w Polsce

Redaktor admin on 23 Maj, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Złotowska firma Rek-Swed Spółka z o.o. w tym roku obchodzi swoje XX-lecie. Powstałe na fundamentach byłego oddziału Fabryki Rękawic z Miastka  przedsiębiorstwo w ciągu tych lat niezwykle się rozrosło. 19 lipca br. właściciel, zarząd oraz pracownicy firmy wspólnie świętowali porcelanowe gody firmy. Poseł Adam Szejnfeld złożył gratulacje oraz życzenia z okazji jubileuszu Zarządowi oraz pracownikom firmy.

Rek-Swed powstał na fundamentach zlikwidowanego oddziału Fabryki Rękawiczek z Miastka. Firma początkowo zatrudniała niewiele ponad 40 osób, produkując przeciętnie od 3 do 4 tys. par rękawic miesięcznie – w większości wyjściowych. Obecnie dzięki dalszemu wykorzystywaniu wiedzy oraz doświadczenia pracowników, a także unowocześnieniu profilu i technologii znacząco zwiększono wydajność spółki. Od 1995 r. firma powiększyła asortyment o produkcję odzieży (w tym bieliznę, odzież sportową i specjalistyczną – przeznaczoną zarówno dla miłośników sportów ekstremalnych, jak i dla służb mundurowych czy myśliwych).

W tej chwili Rek-Swed jest prężnie działającą spółką z udziałem kapitału szwedzkiego reprezentowanego przez firmę Granqvists AB, znaną głównie na zachodnim rynku. Wzrosło również zatrudnienie, ponieważ w samym dziale rękawic przekracza 100 osób, a miesięczna produkcja waha się od 12 do 20 tys. par, w zależności od szytego modelu. Wyroby firmy dla służb mundurowych sprzedawane są w Skandynawii pod marką Granqvists AB (www.granqvists.se), natomiast kolekcja sportowa to marka lill-Sport (www.lillsport.com). W Polsce przedstawicielem, zajmującym się sprzedażą rękawic i ubiorów sportowych jest firma “Neko” z Dębicy (www.lillsport.pl)

Firma również angażuje się społecznie w życie lokalnej społeczności m.in. przez współorganizowanie oraz sponsorowanie nagrody głównej w Złotowskim Biegu Zawilca, w którym rokrocznie na starcie stają setki zawodników.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)