epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Zachęcam – Adam Szejnfeld

Redaktor admin on 25 Kwiecień, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

WiFi4EU – pod tym nieco tajemniczym skrótem kryje się program Unii Europejskiej służący propagowaniu łączności internetowej w społecznościach lokalnych. – Rewolucja cyfrowa dzieje się na naszych oczach. Aby każdy mógł z niej korzystać, potrzebny jest dostęp do szybkiego Internetu także w przestrzeniach publicznych – podkreśla eurodeputowany Adam Szejnfeld, który zachęca polskie gminy do złożenia wniosku o udział w inicjatywie WiFi4EU. Zaproszenie do składania wniosków zostanie ogłoszone już 15 maja 2018 br.

Za pośrednictwem programu WiFi4EU Komisja Europejska zamierza propagować bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców Europy i turystów w przestrzeniach publicznych – takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia czy muzea w całej Europie. Budżet programu WiFi4EU na lata 2017–2019 wynosi 120 mln euro. Ze środków programu sfinansowana zostanie instalacja najnowocześniejszego sprzętu Wi-Fi.

- Na portalu WiFi4EU dostępny jest wykaz wszystkich gmin w Polsce kwalifikujących się do złożenia wniosku o udział w inicjatywie WiFi4EU. Co ważne, proces rejestracji jest mało skomplikowany i można go dokonać także w języku polskim. Następnie, po opublikowaniu zaproszenia do składania wniosków, zarejestrowane gminy będą mogły na portalu WiFi4EU złożyć wniosek o przyznanie dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy euro – wyjaśnia eurodeputowany z Wielkopolski.

Dofinansowanie uzyskane w ramach programu WiFi4EU pokryje koszty sprzętu i instalacji hotspotów Wi-Fi spełniających wymagania określone w tekście zaproszenia oraz w umowie o udzieleniu dotacji, która zostanie podpisana z wybranymi gminami. Wybrana gmina będzie odpowiedzialna za pokrywanie przez co najmniej 3 lata kosztów połączenia z Internetem oraz utrzymania i obsługi sprzętu. Beneficjenci będą wybierani zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

ZACHĘCAM – Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: informacja własna oraz strona Komisji Europejskiej:

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/wifi4eu-bezplatne-wi-fi-dla-europejczykow

Pytania i odpowiedzi dotyczące programu WIFI4EU:

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/faq/wifi4eu-pytania-i-odpowiedzi

Wykaz wszystkich gmin w Polsce kwalifikujących się do złożenia wniosku o udział w inicjatywie WiFi4EU w ramach pierwszego zaproszenia do składania wniosków:

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/list-eligible-entities-wifi4eus-first-call

UWAGA! Rejestracja GMIN oraz FIRM instalujących WiFI odbywa się poprzez portal WIFI4EU:

https://www.wifi4eu.eu/#/home

#Internet #Cyfryzacja #GospodarkaCyfrowa #Wifi #Wifi4EU #Sieć #Dostęp #TwojeMiasto #SamorządLokalny #Rozwój #Przyszłość #EUdlaPolski #PolskaWUE #PolskaWEuropie #PolacyZaUE #PolesForEU #MyChcemyUnii #Strasburg #Bruksela #ParlamentEuropejski #UE #UniaEuropejska #EPP #EPL #PlatformaObywatelska #PO #AdamSzejnfeld #Wielkopolska

Mateusz Grzelczyk

Asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

Bruksela – Strasburg

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)