Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Zachęcam do współpracy, a nie ciągłego wzajemnego zwalczania się!

Redaktor admin on 14 Styczeń, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Eurodeputowany Adam Szejnfeld tradycyjnie już wziął udział w Spotkaniu Noworocznym Starosty Powiatu Poznańskiego. Podsumowano na nim działalność samorządu w 2017r. oraz przedstawiono plany powiatu poznańskiego na rok 2018r. W uroczystości udział wzięło wielu wybitnych przedstawicieli świata polityki, samorządu, nauki, kultury, biznesu oraz duchowieństwa. W trakcie spotkania wręczono także doroczne Nagrody Starostwa Poznańskiego.

„Sami możemy zrobić dużo, razem osiągniemy jeszcze więcej” powiedział starosta poznański i to jest wspaniała kwintesencja nie tylko zasady działania ludzi w poznańskim i w wielkopolskich samorządach, ale to jest myśl, która powinna nam wszystkim zawsze przyświecać w całej Polsce. Mądrość ta zresztą jest uniwersalna, bowiem dotyczy nie tylko działalności publicznej. Ta metoda świetnie się sprawdza również w naszym życiu prywatnym. Zachęcam więc do współdziałania, do współpracy, do rozumienia i szanowania się nawzajem, do współpracy, a nie tylko ciągłego zwalczania się nawzajem! – powiedział Adam Szejnfeld, posłem do parlamentu Europejskiego, podsumowując funkcjonowanie poznańskiego samorządu powiatowego.

Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i on to robi. Tak właśnie zaczęliśmy budować kilkanaście lat temu powiat, który zawsze postrzegamy przede wszystkim przez pryzmat mieszkańców – mówił podczas przemówienia noworocznego Jan Grabkowski, Starosta Poznański cytując Alberta Einsteina. Starosta Jan Grabowski podczas swojego wystąpienie podziękował też współpracownikom z Zarządu powiatowego oraz samorządowcom powiatu za znakomitą współpracę. Podkreślił, że to dzięki nim powiat poznański jest najprężniej rozwijającym się samorządem w Polsce. W swoim podsumowaniu dotychczasowych działań starosta Jan Grabowski przypomniał, że gdy 10 lat temu prezentował wizję powstania aglomeracji poznańskiej, wielu z niedowierzaniem traktowało tę ideę. – Dziś Stowarzyszenie Metropolia Poznań jest instytucją pośredniczącą w rozdzielaniu 800 milionów złotych! Starosta podkreślił też powstanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, budowę zintegrowanych węzłów przesiadkowych oraz Centrum Badań Metropolitalnych… Przykładów na to, że mój pomysł nie był zachcianką chwili jest zdecydowanie więcej.

W trakcie uroczystości wręczono także Nagrody Starostwa Poznańskiego, a laureaci w krótkich wystąpieniach zaprezentowali swoje poglądy na dziedziny życia, które reprezentują w swojej codziennej działalności.

W tym roku nagrody Starosty otrzymali:

  1. W kategorii inicjatywy obywatelskie – Eugeniusz Jacek, działacz PTTK, prekursor rajdów i wycieczek turystyczno-krajoznawczych, służących integracji osób niepełnosprawnych, twórca Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Swarzędzu.

  1. W kategorii przedsiębiorczość – spółka Novol, za odpowiedzialność społeczną biznesu, tworzenie miejsc pracy dla niepełnosprawnych, wspieranie sportu.

  1. W kategorii organizacje pozarządowe – Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga” w Luboniu, za integrowanie niepełnosprawnych z uczniami miejscowych szkół, konsekwentne działanie, które doprowadziło do utworzenia warsztatów terapii zajęciowej.

źródło: inf. własna, Głos Wielkopolski, oraz www.powiat.poznań.pl

Więcej także, także galeria zdjęć, m.in.: http://powiat.poznan.pl/spotkanie-noworoczne-2/

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#Poznań #PowiatPoznański #SpotkanieNoworozne #AdamSzejnfeld #PO #PlatformaObywatelska  #Wielkopolska  #wielkopolskaPO #PrezydentPoznania #JanGrabowski #StarostaJanGrabowski #Demokracja #Samorządterytorialny # Wolność #WolneWybory

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)