epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Żeglowanie… jest najważniejsze!

Redaktor admin on 26 Luty, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W Polsce ostatnio jesteśmy skutecznie dzieleni. Żeglujemy więc osobno, żeglujemy samotnie, każdy żegluje pod innym hasłem, w inną stronę. Dzisiaj proponuję, abyśmy choć tu, w Pile, żeglowali razem, przynajmniej, jeśli chodzi o interes naszego miasta, naszego powiatu i całej Wielkopolski – powiedział europoseł Adam Szejnfeld zwracając się do polityków różnych opcji podczas Wielkiej Gali Syriuszy, która odbywał się w dniu 24 lutego br. w Pile. Poseł Szejnfeld nawiązała tym samym do słów prezydenta Głowskiego, gospodarza pilskiej Gali, który podczas otwarcia uroczystości przytoczył Pompejusza Plutarcha. „Navigare necesse est, vivere non est necesse”, czyli „Żeglowanie jest koniecznością, życie nie jest”. Pompejusz wypowiedział te słowa, mając na myśli konieczność natychmiastowego odpłynięcia statków z Egiptu, na pomoc Rzymowi.  Widząc strach przed sztormem i burzą marynarzy, Pompejusz, mówiąc te słowa, pierwszy wszedł na pokład. Na statkach była żywność, na którą czekały rzymskie legiony. Dziś wielu interpretuje tę sentencję tak, że „żeglowanie”, czyli że marzenia, wyzwania, że idee są ważniejsze od wszystkiego, nawet od życia!

Syriusz to po słońcu druga najjaśniejsza gwiazda na nieboskłonie. Dzisiaj nagradzamy gwiazdy, bo każdy z naszych laureatów świeci na swój wspaniały sposób, wtedy, kiedy tworzy kulturę, wtedy, kiedy ma wyniki sportowe, wtedy, kiedy działa w gospodarce, czy wspiera ludzi potrzebujących pomocy. To są nasze pilskie gwiazdy – tak o nominowanych oraz nagrodzonych Syriuszami powiedział prezydent Piły, Piotr Głowski. Uroczystość zgromadziła osobistości pilskiego świata biznesu, samorządu, oświaty, szkolnictwa, nauki, kultury, sportu, organizacji pozarządowych oraz polityki, w tym pierwszego posła do Parlamentu Europejskiego z Północnej Wielkopolski, Adama Szejnfelda. Wielką Galę poprowadził red. Maciej Orłoś, a część artystyczna została uświetniona przez wspaniały zespół „AudioFeels”.

Syriusze 2018 trafiły w poszczególnych kategoriach do:

1. BIZNESThule Group

Nominowani: Anpire Investments Sp. z o.o., JARG-MOT s.c. Górka.

2. WYDARZENIEHabitat LUNARES – czyli baza kosmiczna na pilskim lotnisku

Nominacje: Kilometry Dobra – Krok po kroku HSA – Stowarzyszenie Nurków Niepełnosprawnych, Orszak Trzech Króli.

3. KULTURALNY SUKCES ROKU Paweł Różycki

Nominowani: Wiesława Szczygieł, Towarzystwo Śpiewu „Halka”, Anna Witczak-Czerniawska (zespół Dikanda).

4. OSOBOWOŚĆ ROKUprof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski

Nominowani: Aleksandra Schoen – Kamińska, Roman Marciniak.

5. LOKALNA SPOŁECZNOŚĆRodzinne Ogrody Działkowe Miasta Piła

Nominowani: Klub Turystyki Motocyklowej Husaria, Amazonki Piła.

6. SPORTKlaudia Adamek

Nominowani: Katarzyna Wiszniewska, Susana Lachele, Dawid Siek, Kacper Tecław, Jakub Kobus, Piotr Woźniak.

7. Nagrodę Grand Prix natomiast otrzymał pan Piotr Toboła.

****

AudioFeels, to zespół wokalny z Poznania wykonujący muzykę w stylu vocal play, w którym głos wykorzystywany jest nie tylko do śpiewu, ale także do imitacji instrumentów muzycznych takich jak perkusja, gitara basowa czy instrumenty klawiszowe. Zespół ma na swoim koncie ogromna liczbę występów a także nagród w Polsce i za granicą. Gratulujemy!

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/
#Piła #PowiatPilski #Syriusze #AdamSzejnfeld #PO #PlatformaObywatelska  #Wielkopolska  #wielkopolskaPO #PiotrGłowski #Samorząd #Biznes #Kultura

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)