Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Zielona energia, to przyszłość!

Redaktor admin on 19 Wrzesień, 2020 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Wiatr, woda, słońce, to tradycyjne już źródła energii, które w coraz większym stopniu w Europie zastępują już węgiel, ropę czy gaz. Tak powinno być również i w Polsce. Senator Adam Szejnfeld, wizytując Wielkopolskę południową, odwiedził w Sarnowej koło Rawicza pana Marka Żurka, którego pasją jest energetyka odnawialna i którego pragnieniem jest utworzenie edukacyjnego Centrum Promocji Energetyki Odnawialnej. Pan Marek Żurek posiada wspaniały XIX wieczny Wiatrak Koźlak, ale to zabytek, natomiast obecnie buduje instalacje nowoczesnych paneli fotowoltaicznych, które w dzisiejszych czasach z powodzeniem mogą służyć zastąpieniu konwencjonalnej energetyki nie tylko już w gospodarstwach domowych, działających jako prosumenci, ale także i w zakładach małych i średnich przedsiębiorstw.
W Sarnowie, senator Adam Szejnfeld mógł zapoznać się różnego rodzaju panelami fotowoltaicznymi, jakie stosowano do tej pory w Polsce na przestrzeni ostatnich 20. lat, a także z instalacjami przydomowymi i firmowymi nowoczesnej fotowoltaiki. Podczas wizyty, ciekawostką okazał się także z jednej strony elektryczny Melex napędzany wyłącznie energią słońca, a z drugiej strony, odremontowany zbytkowy wiatrak, który przypomina, że ludzkość już w przeszłości cieniła energię pochodzenia naturalnego. Pan Marek Żurek na co dzień prowadzi własną firmę, tj. Zakład Usług Ogólnobudowlanych “MAUŻUR”, którą założył w październiku 1992r. Firma świadczy usługi z zakresu wystroju wnętrz, robót murarskich, handlu materiałami budowlanymi oraz transportu ciężarowego, a obecnie rozszerzyła swoją działalność także o świadczenie usług w zakresie robót inżynierii lądowej, budowy dróg, budowy sieci kanalizacyjnych, jak również robót w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Pasją jednak właściciela jest energetyka odnawiała, dlatego zajmuje się także zakładaniem instalacji fotowoltaicznych.
Anna Karmowska
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile
64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4
e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com
tel. +48 602 738 542
REGON 385025697
Portale i media społecznościowe:
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/PoselSzejnfeld/
www.twitter.com/szejnfeld
www.instagram.com/szejnfeld/
www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld
#senatorSzejnfeld #EnergetykaOdnawialna #Fotowoltaika #OchronaŚrodowiska #Natura2000
#Przyroda #GraWZielone #ZieloneCertyfikaty ##EnergiaZWiatru #EnergiaZeSłońca
#EnergiaZWody #ZielonaEnergia #Rawicz

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)