epp5_zps3f8w24ka

Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Zjazd liderów PO w Chodzieży

Redaktor admin on 5 Marzec, 2018 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Samorządowcy wyrażają ubolewanie z powodu polityki obecnego rządu i większości parlamentarnej PiS, która niszcząc demokrację i praworządność w Polsce oraz nasz dobry wizerunek za granicą wpływa na osłabienie międzynarodowej pozycji Polski. Z tych powodów samorządowcy wyrażają obawy, że może to negatywnie odbić się na wsparciu Wspólnoty dla naszego kraju – mówiono na Zjedzie liderów Platformy Obywatelskiej Wielkopolski północno-zachodniej, jaki odbył się w dniu 3 marca br. Działacze PO przybyli do Chodzieży na zaproszenie przewodniczącego PO Okręgu Pilskiego, europosła Adama Szejnfelda.

W sobotę 3 marca br. działacze PO Okręgu Pilskiego spotkali się w Chodzieży, aby podsumować pierwsze miesiące działalności w nowym roku, a przede wszystkim stan przygotowań do wyborów samorządowych, które mają się odbyć w bieżącym roku. Jednym z zasadniczych elementów debaty było omówienie sytuacji w poszczególnych gminach i powiatach, rozmowy koalicyjne z innymi partiami oraz środowiskami obywatelskimi oraz pierwsze przymiarki personalne dotyczące kandydatów. Podczas obrad poruszono także kwestie regionalne, krajowe i europejskie.

Nie obyło się więc bez dyskusji na temat obecnej sytuacji Polski w Europie oraz stanu przygotowań związanych z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej. To bardzo ważne tematy dla ludzi samorządów, dla których rozwojowe wsparcie Unii Europejskiej, m.in. poprzez fundusze, ma zasadnicze znaczenie – mówił poseł Adam Szejnfeld.

Trudno się więc dziwić, że zwłaszcza samorządowcy wyrażają ubolewanie z powodu polityki obecnego rządu i większości parlamentarnej PiS, która niszcząc demokrację i praworządność w Polsce oraz nasz dobry wizerunek za granicą wpływa na osłabienie międzynarodowej pozycji Polski – podnoszono podczas dyskusji. Z tych powodów na spotkaniu zgłaszano obawy, że może to negatywnie odbić się na wsparciu Wspólnoty dla naszego kraju. W trakcie zebrania rozmawiano także o realizacji na Pilskim Okręgu Wyborczym akcji Wolontariusze Wolnych Wyborów.

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

#Chodzież #PowiatChodzieski #OkręgPilski #Wielkopolska #Lidrzy #PO #AdamSzejnfeld #Platforma Obywatelsa #PółnocnaWielkopolska #Piła #Złotów #Trzcianka #Czarnków #Wągrowiec #Międzychów #Szamotuły #Oborniki #GrodziskWlkp #NowyTomyśl #Wolsztyn #Wybory #ZamachnaDemokrację #WielkopolskaPO #zepsulicięPolsko #WolneSadyWolneWyboryWolnaPolska #Demokracja #Praworządność #Wolność #WolneWybory #TakdlaEuropy #układPiS #EUdlaPolski #PolskaWUE #Zostajemy #PolacyZaUE #PolesForEU #Artykuł7 #Zle2Lata #MyChcemyUnii #RacjonalnaPolska #GorszySort

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)