Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Złotów, Oborniki, Czarnków… Spotkania z sołtysami i rolnikami

Redaktor admin on 24 Sierpień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Sprawy rolnictwa, Fundusz Sołecki, problemy wsi, w tym możliwości, jakie dają programy na rzecz rewitalizacji wsi, to główne tematy, jakie zostały poruszone podczas spotkań z sołtysami i rolnikami w powiecie złotowskim oraz w Czarnkowie i Obornikach. Zebrania odbyły się w dniu 23.08.2011 r., a jego uczestnikami byli w Czarnkowie i Obornikach poseł Adam Szejnfeld, senator Mieczysław Augusty, marszałek Tomasz Bugajski oraz radna Małgorzata Janyska, a w Henrykowie w powiecie złotowskim marszałek Tomasz Bugajski. Gościem honorowym zebrań w Czarnkowie i Obornikach był natomiast senator Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Polskich.

Licznie zebrani rolnicy a przede wszystkim sołtysi z uwagą słuchali wystąpień gości. Mogli oni dowiedzieć się jak skutecznie kożystać z Funduszu Sołeckiego oraz jak uzyskać pomoc państwową tak dla wsi, jak i dla rolników. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także tematy poświęcone  programom unijnym, dzięki którym obszary wiejskie mogą pozyskać dodatkowe fundusze na rozwój. Dzięki nim wsie mogą w pełni wykożystać swój obecny potencjał oraz dalej się rozwijać.

Fundusz sołecki jest wielką szansą na podniesienie rangi wspólnot na wsi w zakresie ich samostanowienia o własnych sprawach. Dzięki temu mieszkańcy wsi w większym stopniu stają się gospodarzami miejsca, w którym żyją. Zdajemy sobie jednak sprawę, że często nawet najbardziej szczytne zamierzenia nie zawsze sprawdzają się w 100 % w życiu. Dlatego też takie spotkania jak dzisiejsze dają najlepszą okazję do poprawiania przepisów i praktyki w tym zakresie, mówił do zebranych poseł Adam Szenfeld.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)