Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Związek Banków Polskich – Gala Liderów Finansowania Innowacji

Redaktor admin on 9 Lipiec, 2024 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Zostaw komentarz do tego wpisu

Uroczysta gala wieńcząca Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw’2024 stała się okazją do uhonorowania wybitnych osób, instytucji i organizacji, które znacząco przyczyniły się do rozwoju polskiej gospodarki. Podczas Gali Liderów Finansowania Innowacji wręczono także Medale za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP. W gali udział wziął m.in. senator Adam Szejnfeld, również laureat Medalu za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP.

Tegoroczne Forum Finansowe odbywa się pod bardzo ważkim tytułem. W Polsce bowiem ciągle jest zbyt mało finansów wspierających innowacje, ale też i polska gospodarka jest ciągle zbyt mało innowacyjna, a trzeba pamiętać, że powoli kończymy już europejską i światową konkurencję cenami. Teraz możemy z resztą kontynentu i świata wygrywać jedynie jakością i wydajnością – mówi senator Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.

Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców 2024r. organizowane przez Związek Banków Polskich odbyło się pod hasłem “Finanse dla Innowacji – Innowacje w Finansach: finansowanie i obsługa Mikro, Małej i Średniej Przedsiębiorczości w obliczu wyzwań nowoczesnej gospodarki”. Uczestnicy Forum mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konferencjach, warsztatach i strefie networkingowej. Wieczorem odbyła się uroczysta Gala Liderów Finansowania Innowacji towarzyszącej Forum. Okazją do wielkiej uroczystości był również celebrowany równocześnie jubileusz XX-lecia Polski i Polskiej Bankowości w Unii Europejskiej.

Nagrody Liderów Finansowania Innowacji XX-lecia Polski w UE zostały przyznane w trzech kategoriach:

 1. Najlepsze Banki Kredytu Technologicznego
 2. Najlepsze Banki Kredytujące z gwarancją Biznesmax
 3. Najlepsi Polscy Innowacyjni Pośrednicy Finansowi UE

Wyróżnienia wręczyli prof. Marta Postuła, pierwszy wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego oraz dr Konrad Wojnarowski Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Patron Honorowy Forum oraz Zarząd Związku Banków Polskich w składzie: Prezes dr Tadeusz Białek, Wiceprezes Agnieszka Wachnicka oraz Wiceprezes Włodzimierz Kiciński.

W kategorii Najlepsze Banki Kredytu Technologicznego wyróżniono:

 1. ING Bank Śląski SA
 2. PKO Bank Polski SA
 3. BNP Paribas Bank Polska SA
 4. Santander Bank Polska SA
 5. Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości SA

W kategorii Najlepsze Banki Kredytujące z gwarancją Biznesmax wyróżniono:

 1. Santander Bank Polska SA
 2. Bank Pekao SA
 3. ING Bank Śląski SA
 4. BNP Paribas Bank Polska SA
 5. mBank SA

Laureatom z kategorii Najlepsi Polscy Innowacyjni Pośrednicy Finansowi UE wyróżnienia wręczyli prof. Waldemar Sługocki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii nadzorującego Program Wieloletni na rzecz rozwoju dostępu Jednolitego Rynku i Grzegorz Rabsztyn, szef Biura EBI w Polsce oraz Arkadiusz Lewicki, Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych UE.

Wyróżnienia w kategorii Najlepsi Polscy Innowacyjni Pośrednicy Finansowi UE otrzymali:

 1. PKO Leasing SA
 2. CVI Dom Maklerski sp. z o.o.
 3. Fundusz Simpact Ventures

Drugim, niemniej istotnym wyróżnieniem, którym nagrodzono nominowanych były Medale za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP. Odznaka jest zaszczytnym honorowym wyróżnieniem nadawanym w uznaniu zasług poniesionych na rzecz rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej i nadawana jest przez Ministra Rozwoju i Technologii.

Odznaki wręczone podczas dzisiejszej Gali z okazji Forum oraz XX-lecia Polski w UE zostały przyznane bankowcom na wniosek Związku Banków Polskich, a wręczyli je prof. Waldemar Sługocki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz dr Tadeusz Białek, Prezes Związku Banków Polskich.

Postanowieniem Ministra Rozwoju i Technologii o nadaniu Odznaki Honorowej za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali:

 • Pan Artur Jakub Adamczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości SA
 • Pan Brunon Bartkiewicz, Prezes Zarządu ING Banku Śląskiego SA
 • Pan Mariusz Piotr Cholewa, Prezes Biura Informacji Kredytowej SA
 • Pan Michał Andrzej Gajewski, Prezes Zarządu Santander Bank Polska SA
 • Pan Przemysław Gdański, Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska SA
 • Pani Alicja Huczyńska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie
 • Pan Krzysztof Sławomir Karwowski, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie
 • Pan Bartosz Kublik, Wiceprezes Kierujący Pracami Zarządu BOŚ Bank SA
 • Pan Aleksander Mikołajczak, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Brodnicy
 • Pan Maciej Semeniuk, Treasurer/CBDO Danske Bank A/S SA Oddział w Polsce
 • Pan Mirosław Skiba, Prezes Zarządu SGB-Banku SA
 • Pan Cezary Stypułkowski, Prezes Zarządu mBank SA

Warto w tym miejscu przypomnieć, że obecny senator a wcześniej poseł Adam Szejnfeld również jest laureatem medalu: „Odznaka Honorowa za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej”.

„Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw to ważne wydarzenie dla polskiej gospodarki. Stanowi ono cenną okazję do wymiany poglądów i wypracowania rozwiązań, które będą sprzyjać rozwojowi tego właśnie sektora. Nagrodzonym należą się wielkie gratulacje za wasz trud i ciężką prace. Nie należy zapomnieć o organizatorach i pomysłodawcach dzisiejszego wydarzenia, bez których nie zgromadzilibyśmy się w takim gronie, w związku z czym serdeczne podziękowania kieruję także do Państwa.” – W ten sposób senator ziemi pilskiej podsumował swój udział w uroczystości i zachęcał do dalszego działania.

****

Związek Banków Polskich to organizacja zrzeszająca banki działające w Polsce. Powstała w styczniu 1991 roku na mocy ustawy o izbach gospodarczych z 30 maja 1989 roku. Członkostwo w ZBP jest dobrowolne i obejmuje banki działające na terenie Polski, które zostały utworzone i działają zgodnie z polskim prawem. Związek pełni istotną rolę w reprezentowaniu interesów sektora bankowego. Działa na rzecz tworzenia korzystnych warunków rozwoju bankowości w Polsce, a także promuje wysokie standardy etyki i profesjonalizmu w tym sektorze. Głównym celem organizacji jest Wzmocnienie pozycji sektora bankowego i Ochrona interesów klientów, gdyż ZBP działa na rzecz zapewnienia klientom banków bezpieczeństwa i przejrzystości usług bankowych.

Źródło: Informacja własna oraz ZBP.

Foto: ZBP oraz zdjęcia własne.

Dominika Kobiołka
Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda w Pile

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542.

Komentarz

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)