Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Wczasy pod Orzechami” Apel posła Szejnfelda o pomoc

Redaktor admin on 31 Lipiec, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Już 37 lat odbywają się wczasy seniorów na działkach w Chodzieży zwane „Wczasami pod orzechami”. Wczasy pod orzechem są znakomitą okazją do wypoczynku dla seniorów z Chodzieży. Jest to nie tylko wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu na odpoczynku, ale również możliwość uczenia się nowych umiejętności, na które wcześniej nie było czasu, czy okazji, mówił poseł Adam Szejnfeld. 37 rok z rzędu Polski Komitet Pomocy Społecznej w Chodzieży we współpracy z Zarządem Polskiego Związku Działkowiczów, oddział w Chodzieży oraz burmistrzem Chodzieży zorganizował „Wczasy pod Orzechem”. W dniu 30 lipca odbyła się uroczysta kolacja kończąca II turnus wczasów na chodzieskich działkach, w której udział wzięli poseł Adam Szejnfeld, senator Mieczysław Augustyn oraz burmistrz Jacek Gursz.

Jak co roku seniorzy – renciści i emeryci – a także osoby niepełnosprawne i potrzebujące pomocy mogli na terenie miejskich ogrodów działkowych spędzić wspólnie miło czas. „Wczasy pod orzechami” podzielone są na dwa turnusy, na które zapisy odbywają się od stycznia do lutego. Jeden turnus obejmuje 55 osoby, które przez dwa tygodnie, razem z wolontariuszami, biorą udział w rozmaitych przedsięwzięciach, np. wspólnej rehabilitacji, pokazach mody letniej czy czytaniu poezji. Bardzo często dla uczestników wakacje są jedyną formą rozrywki. PKPS od siedmiu lat, zajmuje się również przygotowaniem wigilii ekumenicznej, która każdego roku odbywa się w połowie grudnia, a jej uczestnikami są seniorzy różnych wyznań.

Podczas zakończenia kolejnych wczasów, nie obyło się bez programu artystycznego oraz poczęstunku.  Zaproszeni goście zostali przyjęci przez uczestników niezmiernie gościnnie.  Wczasy pod orzechem są znakomitą okazją do wypoczynku dla seniorów z Chodzieży. Jest to nie tylko wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu na odpoczynku, ale również możliwość do nauczenia się nowych umiejętności, na które wcześniej nie było czasu, czy okazji, mówił poseł Adam Szejnfeld.

****

Apeluję do wszystkich osób wielkiego serca o pomoc dla Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oddział w Chodzieży poprzez wsparcie finansowe opisanych wyżej inicjatyw. Wpłat można dokonywać na poniższy nr konta Banku Spółdzielczego w Chodzieży:

49 8945 0002 0023 9918 2000 0010

Adam Szejnfeld

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)