Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

„Współpraca koalicyjna w rządzie Donalda Tuska” – wykład posła Adama Szejnfelda

Redaktor admin on 21 Kwiecień, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Poseł Adam Szejnfeld w dniu 20 kwietnia 2012 r. wygłosił wykład na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa pt. „Współpraca koalicyjna w rządzie Donalda Tuska”. W bloku tematycznym Konwersatorium Europejsko-Samorządowego w tym dniu odbyły się również spotkania na tematy: „Kłopoty z kultura popularną: – wykład prof. dr hab. Izoldy Kiec oraz „Kryzys w zatoce Perskiej. Irańskie aspiracje atomowe” – wykład dr hab. Radosława Fidlera.

Swoje wystąpienie poseł Szejnfeld skupił wokół tezy: „PO + PSL = Symbioza i synergia”. Rozwijając tę myśl poseł mówił, że współpraca obu partii opiera się na wzajemnym uzupełnianiu, a także inspirowaniu i kontrolowaniu. Dzięki temu mamy do czynienie ze względną równowagą sił, a przede wszystkim podejmowaniu modernistycznych działań oraz trudnych celów dotyczących wszystkich dziedzin życia publicznego, całego państwa i całego społeczeństwa. Niektóre aspiracje Platformy, owszem nie są realizowane w optymalnym zakresie, ale inne nie byłyby w ogóle możliwe bez wsparcia koalicjanta. I odwrotnie, PSL miałby problemy z utrzymaniem się na parlamentarnej scenie politycznej w Polsce bez PO i jednocześnie, dzięki możliwości wpływania na kreowanie sytuacji w kraju, buduje swoją względną stabilizację na przyszłość. Poseł stwierdził też, że między partiami istnieje konkurencja, ale jest ona konstruktywna i służy obu stronom.

***

Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa powstała w 1996 roku. Obecnie kształci studentów aż na siedmiu kierunkach studiów. Pięć z nich: kulturoznawstwo, pedagogika, politologia, socjologia, stosunki międzynarodowe na poziomie magisterskim, grafikę na poziomie licencjackim oraz informatykę na poziomie inżynierskim. Uczelnia posiada bogatą ofertę studiów podyplomowych. WSNHiD wspólnie z Wydziałem Zamiejscowym SWPS w Poznaniu oferuje aż 21 kierunków studiów podyplomowych dostosowanych do zapotrzebowania panującego na rynku pracy na konkretnych specjalistów. Od kilku lat wraz z Instytutem Edukacji Europejskiej organizuje „Konwersatorium Europejsko-Samorządowe”, czyli otwarte spotkania z przedstawicielami świata polityki na najbardziej interesujące problemy. Do tej pory w ramach konwersatorium swoje wykłady mieli m.in. Jan Maria Rokita oraz Józef Oleksy.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)