Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Budzyń – stolica wielkopolskiej przedsiębiorczości

Redaktor admin on 24 Luty, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

W dniu 23 lutego br. poseł Adam Szejnfeld wziął udział w oficjalnym otwarciu nowej części mleczarni wraz z linią technologiczną firmy DANMIS w Bukowcu oraz nowej hali warsztatowej firmy Ata-Technik w Budzyniu.  W uroczystości udział wziął również wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasik.

Firma Danmis produkuje mleko i przetwory mleczne z mleka koziego. Nowo otwarta dzisiaj mleczarnia posiada jedyną i najnowocześniejszą linię technologiczną w Polsce. Dzięki ciągłym innowacjom i inwestycjom staje się liderem w produkcji przetworów z mleka koziego. Natomiast firma Ata-technik jest solidnym i uznanym wykonawcom dróg, wodociągów i kanalizacji. Mimo to ciągle poszerza swoje spektrum działalności a służy temu także proces inwestowania w przedsiębiorstwo i jego załogę. Obie firmy zlokalizowane są w gminie Budzyń, powiat Chodzież.

Budzyń jest wielkopolską stolicą przedsiębiorczości. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że istnieją gminy, gdzie inwestuje większy i bogatszy kapitał, jednak to w Budzyniu rodzimi przedsiębiorcy inwestują najchętniej. Od lat powstają tu rodzinne firmy, które z biegiem czasu rozrastają się tworząc „Dolinę przedsiębiorczości”. Na pewno dużo robi tutaj korzystny klimat, jaki panuje w gminie oraz tradycja. Interesujące jest również to, że pomimo trudnej sytuacji, jaka panuje obecnie na rynku światowym i europejskim, polskie firmy mają odwagę inwestować oraz dalej się rozwijać, powiedział podczas uroczystości poseł Adam Szejnfeld.

Koszt inwestycji w mleczarni DANMIS wyniósł 9 800 000 zł, z czego firma otrzymała ponad 5 mln zł dofinansowania z Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, zaś czas realizacji projektu wyniósł 1 rok. Wybudowanie hali warsztatowej firmy Ata-Technik trwało ponad 2 lata, większość środków z 5 mln budżetu inwestycji pochodziło ze środków własnych firmy, reszta dofinansowania pochodziła z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w kwocie 1,2 mln zł.

***

“AGRO-DANMIS” Gramowscy Sp. j. od wielu lat zajmuje się skupem, przerobem i dystrybucją wyrobów z mleka koziego. Mleko skupujemy z wyspecjalizowanych ferm, które znajdują się pod stałą kontrolą weterynaryjną. Lokalizacja i naturalny sposób hodowli kóz sprawiają, że nasze produkty posiadają niepowtarzalne walory zdrowotne i smakowe. W swoim stadzie w Bukowcu liczącym obecnie ponad 1200 sztuk kóz dojnych dominują następujące rasy: sanneńska, alpejska, polska mała uszlachetniona, polska barwna uszlachetniona. Swoje produkty Spółka kieruje przede wszystkim do osób dotkniętych skazą białkową, dla których alternatywnym naturalnym źródłem wielu witamin niezbędnych dla harmonijnego rozwoju jest mleko kozie. Z każdym rokiem wzrasta też liczba osób dla których wyroby z mleka koziego stanowią źródło naturalnej, zdrowej diety.

Firma ATA -TECHNIK jest średniej wielkości przedsiębiorstwem działającym w branży budowlanej. Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 1986 roku świadczeniem usług sprzętem budowlanym. Obecne jego oblicze ukształtowało się w 1990 roku wraz z powstaniem Przedsiębiorstwa Gramowscy ATA – TECHNIK Spółka Cywilna. Nieustanny rozwój przedsiębiorstwa spowodował konieczność zmiany formy organizacyjno prawnej. W 1998 roku spółka została wpisana do rejestru handlowego pod firmą Przedsiębiorstwo Maciej i Wiesław Gramowscy. ATA -TECHNIK Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa są usługi budowlane w zakresie: generalnego wykonawstwa wszelkich robót inżynieryjnych, kompleksowej realizacji obiektów oczyszczania ścieków (projektowanie – budowa – rozruch – serwis), budowy sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnych i deszczowych, kompleksowej realizacji hal przemysłowo – magazynowych i obiektów oświatowych, budowy stacji redukcyjno-pomiarowych gazu i gazociągów średniego i niskiego ciśnienia, kompleksowej realizacji ekologicznych kotłowni na paliwo gazowe (projekt – montaż – uruchomienie – serwis), wykonawstwa instalacji gazowych i cieplnych w obiektach mieszkalnych i przemysłowych, budowy i renowacji wałów przeciwpowodziowych.

źródło:

http://www.ata-technik.com.pl/pl/o_firmie.php,

http://www.danmis.com.pl/firma.html)

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)