Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Czarnkowska marina

Redaktor admin on 17 Sierpień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

To wspaniała, kolejna marina na naszym terenie i następna, jaką oddano na Wielkiej Pętli. „Woda bez patentu”, to idea, którą podniosłem wiele lat temu, potem zmiany w prawie dokonał Senat i cały parlament. Cieszę się, że mogą one teraz owocować takimi pięknymi obiektami oraz rozwojem turystyki śródlądowej mówi – mówi poseł Adam Szejnfeld, który wizytował nowo oddaną marinę w Czarnkowie.

Przystań jest elementem infrastruktury miasta, w oparciu o którą zbudowana jest oferta turystyczna Czarnkowa. Po otwarciu obiektu dla mieszkańców i turystów, w przystani można wypożyczyć kajaki oraz rowery turystyczne. Jednym z haseł promocyjnych towarzyszącym budowie przystani od samego początku było hasło “Statkiem na Euro 2012″.  Jest to hasło promocyjne ponadregionalnego projektu ożywienia drogi wodnej E-70, gdzie konkretnie chodzi o “notecki” odcinek międzynarodowego szlaku, który prowadzi od Berlina do Kalingradu. “Statkiem na EURO 2012 – rozwój turystyki wodnej szansą rozwoju regionu” to również hasło projektu, który został złożony wspólnie z Gminą Drawsko i otrzymał dofinansowanie w kwocie ponad 1.300.000 zł ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dla nas jest ważne, by zaczęła żyć Wielka Pętla Wielkopolski. Już tak się staje, m.in. dzięki nowym przepisom i nowym inwestycjom – mówi poseł Adam Szejnfeld.

Wielka Pętla Wielkopolski – to 690 km szlaków wodnych łączących rzeki, jeziora i kanały rzeki Warty (338,4 km), Noteci (205 km) i Kanał Bydgoski (146,6 km). Podróż przez całość lub cześć Pętli to niezapomniana przygoda związana z poznawaniem pięknej i jeszcze dzikiej przyrody, wspaniałych krajobrazów i niezwykłych zakątków. Sport i rekreacja na Wielkiej Pętli Wielkopolskiej to nie tylko żeglarstwo i wodniactwo motorowe, ale też raj dla wędkarzy. Tutejsze lasy natomiast są pełne grzybów i runa leśnego. Każdy znajdzie coś dla siebie, także fotograficzni łowcy zwierzyny i ptactwa. Po drodze można zwiedzać wiele pięknych i historycznych miast i miejscowości, m.in. Poznań, Oborniki, Wronki, Sieraków, Międzychód, Skwierzyna, Santok, Drawsko, Czarnków, Ujście, Nakło nad Notecią, Bydgoszcz, Ślesin, Konin, Ląd, Pyzdry, czy Śrem.

Wszystkie osoby zainteresowane z skorzystania z atrakcji jakie umożliwia czarnkowska marina zapraszamy na stronę http://www.czarnkow.pl/marina_czarnkow_cennik.php3.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)