Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Długo oczekiwana inwestycja

Redaktor admin on 17 Maj, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Ruszył remont i modernizacja dworca PKP w Pile. Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc w sfinalizowaniu tego przedsięwzięcia. To było wiele miesięcy, a właściwie ostatnich lat starań, by po pierwsze dworzec w Pile znalazł się na krótkiej liście obejmującej cały kraj, po drugie, by znalazły się na jego remont odpowiednie pieniądze, po trzecie, by remont i modernizacja były kompleksowe, a więc obejmowały nie tylko sam budynek i przyległe otoczenie, ale również infrastrukturę towarzyszącą należącą do innych spółek, zwłaszcza zabytkowy tunel łączący miasto z dworem. Teraz trzeba bacznie pilnować, by dalsze działania były realizowane zgodnie z założonymi planami i projektem – powiedział poseł Adam Szejnfeld podczas oficjalnego rozpoczęcia remontu dworca PKP w Pile, które odbyło się 16 maja br.

Dworzec w Pile czeka kompleksowa przebudowa. Zostanie gruntownie odnowiony zarówno na zewnątrz, jak i w środku, przy uwzględnieniu zabytkowego charakteru budynku i zadbaniu o jego historyczne elementy. Podczas uroczystości goście symbolicznie odkuwali tynk i zapoznali się z remontowanymi pomieszczeniami dworca, odkrywając niezwykłe „skarby” z dawnej epoki PRL-u. W wydarzeniu, oprócz posła Szejnfelda udział wzięli również senator Mieczysław Augustyn, prezydent Piły Piotr Głowski oraz dyrektor departamentu inwestycji PKP S.A. Wojciech Rokicki.

Bardzo mi zależy, by zabytkowy pilski dworzec stał się wreszcie wizytówką naszego miasta i całego subregionu, dlatego prowadziłem działania na rzecz jego odnowy. Będę również monitorować postęp spraw w tym zakresie – stwierdził poseł Adam Szejnfeld

Bardzo dobra współpraca z posłem Szejnfeldem w tym przedsięwzięciu, jak i wielu innych, dała szanse na doprowadzenie do ogłoszenia przetargu, a obecnie remontu naszego dworca. Mamy nadzieję, że teraz prace będą realizowane płynnie i w sierpniu 2015 r. będziemy mogli korzystać już odnowionego dworca – mówił prezydent Piły Piotr Głowski dziękując posłowi Szejnfeldowi za szczególne wsparcie na najwyższych szczeblach, a także za pomoc senatorowi Augustynowi.

Dworzec kolejowy w Pile jest niezwykły ze względu na swoją lokalizację na międzytorzu, jest podpiwniczony i posiada trzy kondygnacje naziemne. Szacowany koszt remontu ma wynieść prawie 20 mln zł. Dworzec w Pile czeka kompleksowa przebudowa i modernizacja. Zostanie gruntownie odnowiony zarówno na zewnątrz, jak i w środku, przy uwzględnieniu zabytkowego charakteru budynku i zadbaniu o jego historyczne elementy. Będzie bardziej funkcjonalny i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na realizację prac wykonawca, firma SKB, będzie miał do 70 tygodni od zawarcia umowy. Planowany termin oddania wyremontowanego dworca to sierpień 2015 r.

Prace budowlane mają być prowadzone tak, by nie powodowały większych utrudnień dla podróżnych. Podczas przebudowy obsługa podróżnych będzie się odbywała na dworcu tymczasowym.

źródło: inf. własna oraz www.rynek-kolejowy.pl

Marta Łasak

asystentka posła Adam Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

1 Komentarz do “Długo oczekiwana inwestycja”

  1. barbara mówi:

    Odwiedzalam prawie cale poludnie Polskit to moze czas na Wielkopolske. Barbara Bartel Radio Chicago prowadzaca progam GORACA ROZMOWA TYGODNIA

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)