Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Drastyczny wzrost zgonów w Polsce.

Redaktor admin on 14 Styczeń, 2021 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Zostaw komentarz do tego wpisu

W Europie, ale i w Polsce mamy być może najgorszy okres od II wojny światowej. Trwa pandemia, recesja gospodarcza, a do tego liczba zgonów Polaków, która musi przerażać. Nasuwa się zatem pytanie, czy rząd PiS właściwie zabezpiecza nas przed najgorszym? Senator Szejnfeld interweniuje w tej sprawie u Ministra Zdrowia.

Senator Ziemi Pilskiej zaniepokojony ogromnym wzrostem liczby zgonów w Polsce, wystosował pismo do Ministra Zdrowia, w którym zapytuje o bieżące i planowane działania mające na celu powstrzymanie fali śmierci Polaków.

Na przykład w 45. tygodniu 2020 roku, czyli od 2 do 8 listopada br. w Polsce zmarło aż 16.215 osób. To ponad dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku. Jak z wynika z danych Rejestru Stanu Cywilnego w kolejnych tygodniach liczba zgonów również była bardzo wysoka i wynosiła: 15.590, 14.691 i 13.502. Oznacza to, że w dniach 2 – 29 listopada w Polsce zmarło 59.998 osób, czyli w całym miesiącu liczba ta przekroczyła aż 60 tys. – wylicza ministrowi senator Adam Szejnfeld.

W swoim piśmie senator Szejnfeld omawia także miesiąc poprzedzający tragiczny listopad.

Wzrost zgonów był zaobserwowany nie tylko w listopadzie, ponieważ trwał już od dłuższego czasu, natomiast gwałtowny skok w tym zakresie występował od października 2020r., kiedy zmarło w Polsce ponad 47,5 tys., a więc o przeszło 13 tys. więcej niż w którymkolwiek październiku w poprzednich 5. latach – poniósł senator Szejnfeld.

Tylko część spośród tych osób umierała z powodów COVID-19, co świadczy, iż w polskim systemie ochrony zdrowia, a także opieki nad seniorami oraz pacjentami, dzieje się coś niezwykle złego i społecznie groźnego. W związku z tym, że takie informacje i cyfry są nie do zaakceptowania, senator z Wielkopolski zapytał Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, czym tłumaczy tak dramatyczny stan rzeczy oraz jakie działania resort Ministra Zdrowia i cały rząd zamierzają pilnie podjąć, aby powstrzymać ten tragiczny trend?

Czekamy na odpowiedź.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, pl. Konstytucji 3 Maja 7/4

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Portale i media społecznościowe:

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

Komentarz

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)