Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Drawski Yndzel

Redaktor admin on 8 Sierpień, 2011 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

To wspaniała, kolejna marina na naszym terenie i następna, jaką oddano na Wielkiej Pętli. Cieszę się, że podjęte przeze mnie wiele lat temu a kontynuowane potem przez Senat działania na rzecz realizacji programu „woda bez patentu” jest teraz wcielana w życie – mówił poseł Adam Szejnfeld. W Drawsku na tzw. Yndzlu, czyli przystani na Starej Noteci od czerwca br. można korzystać z nowoczesnej mariny. Inwestycja była możliwa dzięki programowi „Aktywizacja Wielkiej Pętli Wielkopolski – Budowa przystani wodnych na rzece Noteć – Przystań w Drawsku”. Poseł Adam Szejnfeld odwiedził Drawsko w dniu 7 sierpnia br. i wizytował ukończoną budowę.

Prace związane z budową przystani  rozpoczęły się w czerwcu 2010 r. Jest to inwestycja, o której wielu modniarzy oraz mieszkańców Drawska marzyła od bardzo dawna. Projekt uzyskał 65% dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – Działanie 6.1.”Turystyka”. Partnerem projektu było Stowarzyszenie „Związek Miast i Gmin Nadnoteckich” z siedzibą w Nakle. Całkowita wartość inwestycji wynosiła 3 102 848,39 zł.

Dzięki marinie i stanicy mieszkańcy Drawska oraz amatorzy wodnej żeglugi śródlądowej mogą skorzystać z nowoczesnej przystani, dwóch plaż oraz boiska siatkarskiego.  Można tu także wypożyczyć kajaki oraz rowery dla dorosłych i dzieci. Osoby chcące odpocząć od wody mogą skorzystać z noclegów lub skosztować gościnności miejscowej kawiarni.

To wspaniała, kolejna marina na naszym terenie i następna, jaką oddano na Wielkiej Pętli. Cieszę się, że podjęte przeze mnie wiele lat temu a kontynuowane potem przez senat działania na rzecz realizacji programu „woda bez patentu” jest teraz wcielana w życie – mówił poseł Adam Szejnfeld.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)