Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Innowacyjna gospodarka

Redaktor admin on 2 Maj, 2014 dostępny w Komunikaty, Komunikaty prasowe. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

„Europa Cafe” w Poznaniu. Niezaspokojone potrzeby konsumentów są tylko jednym z czynników, który wpływa na to, że zjawisko innowacji stało się kluczowym obszarem rozwoju gospodarek Unii Europejskiej. W unijnej debacie publicznej coraz więcej mówi się o tworzeniu nowych sektorów przemysłu, aby radzić sobie z rosnącym bezrobociem i skutkami kryzysu ekonomicznego. Jaka będzie w tym rola Parlamentu Europejskiego? Poseł Adam Szejnfeld 29 kwietnia br. wziął udział w debacie „Innowacyjna gospodarka” organizowanej w ramach projektu „Europa Cafe” przez stowarzyszenie „Projekt: Polska”, przy wsparciu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Gośćmi spotkania byli kandydatki i kandydaci do PE startujący z okręgu nr 7 m.in. Adam Szejnfeld, Marek Siwiec oraz Krystyna Łybacka.

Innowacja w zarządzaniu nieuchronnie kojarzy się ze wzrostem jakości i wartości. Jej demokratyczny charakter przejawia się głównie tym, że skutki innowacji widoczne są na wszystkich szczeblach pracy nad produktem – od innowatora i producenta do klientów, którzy w czasach technologicznej rewolucji łakną i pragną nowości oraz ciągłego rozwoju dostępnych im produktów. Kreowanie kierunków rozwoju gospodarki UE jest przedmiotem nowych uprawnień, które nabył Parlament Europejski. Wspieranie badań naukowych, małych przedsiębiorstw oraz innowacji na lata 2014-2020 to jedne z głównych celów pracy europarlamentarzystów.

Polscy eurodeputowani mają tutaj szczególnie ważną rolę – w polskiej rzeczywistości przedsiębiorcy szczególnie chętnie skorzystaliby z uproszczenia przepisów dla małych przedsiębiorstw. Może to właśnie takie działania są receptą na “odczarowanie” mocno regulacyjnego wizerunku Unii Europejskiej? A może to zwiększanie takich programów dofinansowań jak „Horyzont 2020” czy programu COSME pchną do odbicia się europejskiego biznesu? Nie ulega wątpliwości, że wspieranie kapitału ludzkiego, możliwości pozyskania finansowania z rynku lub rzeczywistego wsparcia państw, jakości i otwartości krajowego systemu badań jest kluczowym elementem rozwoju całego systemu ekonomii Unii Europejskiej. Europosłowie porozmawiają też o miękkich narzędziach kreowania przedsiębiorczości, jak stawianie innowacyjności w centrum agendy polityki publicznej, zmniejszeniu procedur administracyjnych oraz kooperacji środowisk biznesu i nauki.

Projekt jest realizowany przez „Projekt: Polska”, dzięki wsparciu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerami merytorycznymi cyklu są̨ Instytut Spraw Publicznych, Stowarzyszenie 61 i Polski Instytut Myśli Gospodarczej. Projekt wspiera Portal Spraw Zagranicznych psz.pl, EurActiv.pl i Prawo dla ludzi.

źródło: inf. własna oraz europacafe.pl

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)