Arthur Schopenhauer “Wszystko, co doskonałe, dojrzewa powoli.”

Hannibal “Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy.”

Jedyna taka odlewnia w Europie

Redaktor admin on 3 Kwiecień, 2012 dostępny w Komunikaty. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia komentarza.

Polski przemysł odlewniczy jest jedną z nielicznych branż sprywatyzowanych niemal w 100% przez polski kapitał. Jako jeden z przykładów dobrego zarządzania, a także systematycznego rozwoju firmy można wskazać Odlewnię Żeliwa „DRAWSKI” S.A. w Drawskim Młynie, powiat czarnkowsko-trzcianecki. Poseł Adam Szejnfeld odwiedził te firmę w dniu 2 kwietnia br.

Podczas wizyty w fabryce poseł miał okazję zapoznać się z najnowocześniejszą linią odlewniczą ze Stanów Zjednoczonych, którą dysponuje to przedsiębiorstwo, jako jedyna firma w Europie. Dzięki nowocześniej technologii firma może poszczycić się wysokiej, jakości produkcją oraz zadowoleniem swoich klientów. Przed zwiedzeniem firmy poseł Adam Szejnfeld spotkał się z prezesem Ryszardem Kielczykiem oraz wiceprezesem Tadeuszem Jurgą. W wizycie posłowi towarzyszyła posłanka Maria Janyska

Pamiętam trudne czasy przemian, a potem kryzysów gospodarczych na świecie i w Europie. Zawsze dotykały one w sposób szczególny Odlewnię w Drawskim Młynie. Niejednokrotnie wieszczono, ze nie przetrwa, że upadnie. Firma jednak pod bardzo dobrym kierownictwie, jak statek na wzburzonym oceanie, potrafiła omijać rafy i unikać zderzeń ze skalami problemów ekonomicznych. Wyszła na prosta i świetnie się rozwija inwestując w swoja przyszłość. Należy pogratulować wiec zarządowi i załodze tego sukcesu – mówił poseł Adam Szejnfeld.

****

Odlewnia Żeliwa “Drawski” S.A. jest spółką akcyjną z większościowym udziałem spółki DrawInvest Sp. z o.o. Drawski Młyn. Udział tej spółki wynosi 90,66 % ogółu akcji odlewni. Mniejszościowi udziałowcy to osoby prywatne, pracownicy odlewni. Za datę rozpoczęcia działalności uznaje się rok 1854. Obecnie rocznie produkujemy około 10 tysięcy ton odlewów, z czego ok. 25% produkcji jest eksportowana. Swoje wyroby eksportuje do Finlandii, Danii, Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Hiszpanii. Firma zatrudnia ponad dwieście osób i ciągle się rozwija.

Marta Łasak

asystentka posła Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)